Brązowy medal żeńskiej sztafety 4x100 metrów (aktualizacja!)

Żeńska sztafeta 4x100 metrów zdobyła brązowy SREBRNY! medal 29. Letniej Uniwersjady w Tajpej.

Polki, biegnące w składzie Kamila Ciba, Agata Forkasiewicz, Małgorzata Kołdej i Karolina Zagajewska uzyskały czas 44,19 sek. i przegrały tylko z ekipami Kazachstanu i Szwajcarii. Biało-czerwone w eliminacjach uzyskały pierwszy czas, a w swojej serii pokonały m.in. biegaczki z Kazachstanu, które w sobotę cieszyły się ze złotego medalu. W finale pobiegły o 0,09 sek. wolniej, niż w eliminacjach. To już 24. medal polskiej ekipy w Tajpej, a na tym nie koniec, bo jeszcze na stadionie lekkoatletycznym w sobotę biało-czerwoni mają szanse medalowe, m.in. w biegu sztafet 4x400 metrów, gdzie Polki są jednym z głównych faworytów. Finał w tej konkurencji rozpocznie się o godz. 13.35 czasu polskiego.

AKTUALIZACJA!

Komisja sędziowska po analizie wideo zdyskwalifikowała sztafetę Kazachstanu! W tej sytuacji nasze zawodniczki zajmują drugie miejsce i zdobywają srebrny medal.

Małgorzata Kołej: "Z brązu też się cieszyłyśmy, ale srebro jest o wiele lepsze"

Share
Michał Grabowski

Biuro Prasowe Polskiej Misji Uniwersjadowej.
Administrator i redaktor strony uniwersjada.pl.
Masz pytania? Pisz:

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Dane kontaktowe

  • Kredytowa 1A, Warszawa, Polska
  • +48 22 849 71 36 kom. +48 513 066 210

Oficjalna strona akademickiej reprezentacji Polski na XXIX Letnią Uniwersjadę Taipei 2017

XXIX Letnia Uniwersjada

29. Letnia Uniwersjada odbywa się w Taipei. Do zdobycia będzie 270 kompletów medali w 22 dyscyplinach. Dla potrzeb uniwersjady przygotowano blisko 80 obiektów sportowych. Spodziewany jest udział ponad 12 tys. sportowców z ponad 150 krajów. Polska wystawi blisko 200-osobową reprezentację, która wystartuje w 14 dyscyplinach.