Sztafeta 4x400 metrów kobiet mistrzem uniwersjady

Siódmym złotym medalem kończą 29. Letnią Uniwersjadę w Tajpej polscy sportowcy. Biało-czerwoni pożegnali się z tajwańską stolicą kapitalnym zwycięstwem żeńskiej sztafety 4x400 metrów na lekkoatletycznym stadionie.

Polki biegnące w składzie Małgorzata Hołub, Iga Baumgart, Patrycja Wyciszkiewicz i Justyna Święty wygrały w czasie 3:26,75 i drugą na mecie sztafetę Ukrainy wyprzedziły o prawie pięć sekund. Już na pierwszej zmianie Polki na czoło wyprowadziła Hołub, która w Tajpej wcześniej zdobyła złoto w bieg na 400 metrów. Baumagrt, Wyciszkiewicz i Święty musiały tylko utrzymać przewagę. I zrobiły to w doskonały sposób. Złote medale otrzymają również Martyna Dąbrowska i Aleksandra Gaworska, które pobiegły w półfinale.

To drugi medal dla Polski w ostatnim dniu zmagań na lekkoatletycznym stadionie. Kilkadziesiąt minut wcześniej brązowy medal w sztafecie 4x100 metrów zdobyły Kamila Ciba, Agata Forkasiewicz, Małgorzata Kołdej i Karolina Zagajewska.

sztafetka 2

Występ sztafety 4x400 metrów był ostatnim startem Polaków w Tajpej, choć impreza oficjalnie zakończy się dopiero w środę. Biało-czerwoni kończą studenckie igrzyska z dorobkiem 25 medali – siedmiu złotych oraz dziewięciu srebrnych i dziewięciu brązowych. W tej chwili Polacy zajmują dziewiąte miejsce w klasyfikacji medalowej. Z kolei lekkoatleci ulegli tylko Japonii. Polscy przedstawiciele królowej sportu zdobyli w Tajpej 14 medali – sześć złotych oraz po cztery srebrne i brązowe.

Justyna Święty: "Walczyłyśmy ze swoimi słabościami"

 

 

Share
Michał Grabowski

Biuro Prasowe Polskiej Misji Uniwersjadowej.
Administrator i redaktor strony uniwersjada.pl.
Masz pytania? Pisz:

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Dane kontaktowe

  • Kredytowa 1A, Warszawa, Polska
  • +48 22 849 71 36 kom. +48 513 066 210

Oficjalna strona akademickiej reprezentacji Polski na XXIX Letnią Uniwersjadę Taipei 2017

XXIX Letnia Uniwersjada

29. Letnia Uniwersjada odbywa się w Taipei. Do zdobycia będzie 270 kompletów medali w 22 dyscyplinach. Dla potrzeb uniwersjady przygotowano blisko 80 obiektów sportowych. Spodziewany jest udział ponad 12 tys. sportowców z ponad 150 krajów. Polska wystawi blisko 200-osobową reprezentację, która wystartuje w 14 dyscyplinach.