Ministerstwo Sportu i Turystyki

Rywalizacja światowa w sporcie akademickim od wielu lat znajduje się wśród zadań finansowanych w ramach rocznego budżetu Ministerstwa Sportu i Turystyki. To bardzo istotna pomoc finansowa pozwalająca Akademickiemu Związkowi Sportowemu organizować i finansować udział zarówno w Uniwersjadach jak i Akademickich Mistrzostwach Świata. Dzięki wieloletniej współpracy stworzone zostały właściwe procedury umożliwiające aplikowanie i realizację tych zadań. Każdego roku w światowej rywalizacji w sporcie akademickim uczestniczy 300 – 400 polskich reprezentantów, w większości członków kadry narodowej lub kadry uniwersjadowej.

 

Dzięki wsparciu finansowemu i udziale Ministerstwa Sportu i Turystyki w procedurze konsultacji i koordynacji działań organizacyjnych polska reprezentacja od lat zajmuje wysoką pozycję w rankingu światowym, a sportowcy studenci każdego roku zdobywają kilkadziesiąt medali w tej rywalizacji. Uwzględniając postulaty AZS, wyniki uzyskiwane przez zawodników w rywalizacji światowej w sporcie akademickim uznawane są w kryteriach przyznających nagrody finansowe Ministra Sportu i Turystyki.

Wraz z wprowadzeniem w 2005 roku rządowego programu szkolenia uzdolnionej młodzieży w Akademickich Centrach Szkolenia Sportowego, Ministerstwo Sportu i Turystyki finansujące ten projekt, zaakceptowało w kryteriach także wyniki uzyskiwane przez zawodników w rywalizacji światowej w sporcie akademickim.

Michał Grabowski

Biuro Prasowe Polskiej Misji Uniwersjadowej.
Administrator i redaktor strony uniwersjada.pl.
Masz pytania? Pisz:

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Dane kontaktowe

  • Kredytowa 1A, Warszawa, Polska
  • +48 22 849 71 36 kom. +48 513 066 210

Oficjalna strona akademickiej reprezentacji Polski na XXIX Letnią Uniwersjadę Taipei 2017

XXIX Letnia Uniwersjada

29. Letnia Uniwersjada odbywa się w Taipei. Do zdobycia będzie 270 kompletów medali w 22 dyscyplinach. Dla potrzeb uniwersjady przygotowano blisko 80 obiektów sportowych. Spodziewany jest udział ponad 12 tys. sportowców z ponad 150 krajów. Polska wystawi blisko 200-osobową reprezentację, która wystartuje w 14 dyscyplinach.