Biuletyn nr 7

naglowek

 

Biuletyn Informacyjny Biura Misji Akademickiej Reprezentacji Polski w Taipei

Ceremonia Otwarcia...
Za nami ceremonia otwarcia 29. Letniej Uniwersjady w Taipei. Udało się nie czekać zbyt długo w Taipei Arena a przejściowe jak się okazało problemy z zapewnieniem bezpiecznego przejścia na stadion zostały rozwiązane. W gronie 141 państw prezentowaliśmy się doskonale za co w imieniu misji dziękujemy i prosimy o więcej. Dzisiejszy dzień poza startami poświęcony jest Dniowi Sportu Polskiego w Taipei. Liczymy w miarę możliwości na liczny Wasz udział. (MSz)


Rozkład jazdy…

Polscy zawodnicy rozpoczynają w sobotę walkę o medale w pływaniu, łucznictwie, judo i szermierce. O godzinie 9:00 (3:00 czasu polskiego) na słupkach staną pływacy. W eliminacjach 50 metrów stylem motylkowym wystartuje Anna Dowgiert (KS Warta Poznań). Na 100 m popłyną grzbieciści – Tomasz Polewka i Rafał Bugdol (obaj AZS AWF Katowice). Na dystansie dwukrotnie dłuższym w stylu grzbietowym wśród pań wystąpi Alicja Tchórz i Klaudia Naziębło (obie MKS Juvenia Wrocław). Na 400 metrów stylem zmiennym o awans do wieczornego finału powalczy Paula Żukowska (WKS Śląsk Wrocław). W rywalizacji na 100 metrów stylem klasycznym weźmie udział Marcin Stolarski (KS Warta Poznań), a na 50 metrów stylem motylkowym polscy kibice liczą na dobry występ Konrada Czerniaka (AZS UMCS Lublin). W eliminacjach na tym dystansie wystartuje także Michał Poprawa (AZS AWF Katowice). Na zakończenie porannych zmagań pływaków polskie sztafety 4x100 metrów stylem dowolnym kobiet i mężczyzn będą starały się o uzyskanie awansu do finałów. Finały sztafet oraz półfinały na dystansach 50 m, 100 m i 200 m zostaną rozegrane w wieczornej sesji, która rozpocznie się o godzinie 19:00 (13:00 czasu polskiego). Dla chętnych dojazd autobusem odjeżdżającym z przystanku nr 5.

W judo odbędzie się rywalizacja w najcięższych kategoriach. W kategorii do 100 kg wystartuje Tomasz Domański (AZS AWFiS Gdańsk), a o w kategorii powyżej 100 kg Kamil Grabowski (GKS Czarni Bytom). Wśród kobiet w rywalizacji do 78 kg wystąpi Paula Kułaga (TDK Trzcianka), a o w kategorii powyżej 78 kg będzie walczyć Anna Załęczna (Toruński Klub Sportowy Judo). Pierwsze walki na macie rozpoczną się o godzinie 12:00 (6:00 czasu polskiego). Dojazd z przystanku nr 7.

W szermierce jako pierwsze do rywalizacji przystąpią szpadzistki. O godzinie 9:00 (3:00 czasu polskiego) na planszę wyjdą Barbara Rutz (KS Szpada Wrocław), Aleksandra Zamachowska (TS Wisła Kraków), Kamila Pytka (AZS AWF Warszawa) i Martyna Swatowska (AZS AWF Katowice). O godzinie 13:00 (7:00 czasu polskiego) swoje zmagania rozpoczną szabliści – Jakub Ociński (AZS AWF Katowice), Mikołaj Grzegorek (MUKS Victor Warszawa), Krzysztof Kaczkowski (ZKS Sosnowiec) i Jakub Jaskot (AZS Poznań). Dojazd z przystanku nr 4.

W pierwszych rundach turniejów indywidualnych wystartują łucznicy. W łucznictwie bloczkowym wśród kobiet wystąpi Mariya Shkolna (LKS Łucznik Żywiec), a wśród mężczyzn Łukasz Przybylski (A3D Toczek). Początek rywalizacji zaplanowano na godzinę 9:00  (3:00 polskiego czasu). W łucznictwie klasycznym w turnieju kobiet Polskę reprezentować będą Sylwia Zyzańska (LKS Łucznik Żywiec), Magdalena Śmiałkowska (Społem Łódź) i Joanna Rząsa (LKS Łucznik Żywieć). W turnieju mężczyzn do rywalizacji przystąpią Maciej Fałdziński (Stella Kielce), Adam Jurzak (GLKS Unia Pielgrzymka) i Kacper Sierakowski (SŁ Marymont Warszawa). Turniej w łukach klasycznych rozpocznie się o godzinie 14:00 (8:00 czasu polskiego). Dla chętnych dojazd autobusem nr 6. (PH)

download 


 Gimnastyka rozpoczęła…

Sebastian Cecot ( AZS AWFiS Gdańsk) i Piotr Kiełbik (AZS AWF Kraków) słabo zaczęli występy biało-czerwonych na 29. Letniej Uniwersjadzie w Tajpej. Dwaj polscy gimnastycy wykonywali trudne układy, ale nie ustrzegli się błędów. Po pierwszym dniu eliminacji najwyżej sklasyfikowany jest Kiełbik, który w skoku zajmuje ósme miejsce. Ten sam zawodnik w ćwiczeniach dowolnych plasuje się na 17. miejscu. Gorsze pozycje ma Cecot, który w rywalizacji na poręczach plasuje się na 31. miejscu, a na drążku – na 23. Do finałów w każdej konkurencji przechodzi tylko ośmiu zawodników. – Nie wiem czego zabrakło, może trzeźwej głowy. Bardzo dobrze czułem się na rozbiegu, sam skok też był dobry, ale zabrakło wykończenia, czyli prawidłowego lądowania. W ćwiczeniach szło mi dobrze, ale też brakło w koń-cówce – komentował Kiełbik. (PH)


Przygotowujemy prezenty…

Już jutro swoje urodziny obchodzą: Adam Marek (trener judo) oraz Jakub Szyskowski (la). Proszę przygotować odpowiednie prezenty!


 

  Pamiętajcie również, że ze wszelkimi problemami możecie zgłosić się do biura misji Akademickiej Reprezentacji Polski mieszczącej się w strefie D w budynku D10 w pokoju 604. 

stopka

Michał Grabowski

Biuro Prasowe Polskiej Misji Uniwersjadowej.
Administrator i redaktor strony uniwersjada.pl.
Masz pytania? Pisz:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dane kontaktowe

  • Kredytowa 1A, Warszawa, Polska
  • +48 22 849 71 36 kom. +48 513 066 210

Oficjalna strona akademickiej reprezentacji Polski na XXIX Letnią Uniwersjadę Taipei 2017

XXIX Letnia Uniwersjada

29. Letnia Uniwersjada odbywa się w Taipei. Do zdobycia będzie 270 kompletów medali w 22 dyscyplinach. Dla potrzeb uniwersjady przygotowano blisko 80 obiektów sportowych. Spodziewany jest udział ponad 12 tys. sportowców z ponad 150 krajów. Polska wystawi blisko 200-osobową reprezentację, która wystartuje w 14 dyscyplinach.