Biuletyn nr 9

naglowek

Biuletyn Informacyjny Biura Misji Akademickiej Reprezentacji Polski w Taipei

Trzeci medal…
Drugi dzień zmagań szermierzy na Letniej Uniwersjadzie w Tajpej przyniósł trzeci medal dla reprezentacji Polski w tej dyscyplinie. Brązowy medal w szpadzie mężczyzn zdobył Filip Broniszewski (AZS AWF Wrocław). - Bardzo chciałem zdobyć złoty medal. Nie jestem w szczytowej formie, jestem po wakacjach. Miałem problemy ze zdrowiem, bolały mnie plecy, ale na szczęście to był problem mięśniowy. Przyznam szczerze, że się tego medalu nie spodziewałem – mówił Broniszewski. Nieco poniżej oczekiwań spisały się Polki w turnieju floretu kobiet. Najlepsze z naszych reprezentantek – Julia Chrzanowska i Hanna Łyczbińska (obie AZS UAM Poznań) dotarły do 1/8 finału. (AL)

Spotkanie reprezentacji…

Mamy na koncie już pierwsze medale. Zapraszamy zatem na spotkanie całej reprezentacji przed naszym blokiem przy misiu o godzinie 22:00. Uprzejmie prosimy o ubranie strojów reprezentacyjnych w postaci koszulek polo (białe-panie, czerwone-panowie). Do zobaczenia! Biuro misji.

Na pływalni brakło niewiele…

Na arenie pływackiej niewiele do medali zabrakło Annie Dowgiert (KS Warta Poznań) i Konradowi Czerniakowi (AZS UMCSmLublin). Oboje zajęli piąte miejsca w finałach 50 m stylem motylkowym. Na ósmej pozycji finał na 100 m stylem klasycznym ukończył Marcin Stolarski (KS Warta Poznań). Z czwartym czasem do dzisiejszego finału na 200 m stylem dowolnym zakwalifikował się rekordzista Polski na tym dystansie Kacper Majchrzak (KS Warta Poznań). Rekord życiowy na 200 m stylem zmiennym dał przepustkę do finału Michałowi Poprawie (AZS AWF Katowice). Z dalszej rywalizacji na 100 m stylem klasycznym w półfinale odpadła Dominika Sztandera (MKS Juvenia Wrocław). Sztuka awansu do finału na 1500 m stylem dowolnym nie udała się Krzysztofowi Pielowskiemu (MTP Kormoran Olsztyn), ale jego 10. miejsce stanowi dobry prognostyk przed wyścigiem na 10 km na wodach otwartych. (AL)

Siódma lokata w judo…

We wczorajszej rywalizacji judoków siódme miejsce w kategorii do 81 kg zajął Jakub Kubieniec (AZS AWF Katowice). Dziewiąty w kategorii do 90 kg był jego klubowy kolega Patryk Ciechomski. Także na dziewiątej pozycji rywalizację w kategorii do 70 kg ukończyła Urszula Hofman (MKS Juvenia Wrocław). (AL)

Na trampolinie…

W skokach do wody bez sukcesu startowali Kacper Lesiak i Andrzej Rzeszutek (obaj ZKS Stal Rzeszów), którzy w skokach z trampoliny jednometrowej odpadli w eliminacjach, zajmując odpowiednio 14. i 24. miejsce. (MSz)

Minimalna porażka…

Swój pierwszy mecz w grupie C rozegrały polskie koszykarki. Pierwsza zacięta kwarta padł łupem Polek 15-13. Niestety nasze zawodniczki nieco słabiej zagrały w trzeciej odsłonie, którą przegrały 15-21. Po zmianie stron znów obudził się nieco nasz zespół wygrywając 12-10. Przed ostatnią kwartą jeden punkt różnicy wydawał się łatwy do zniwelowania. Jednakże w ostatniej kwarcie lesze były Czeszki i wygrywając 10-13 i ostatecznie 52:57 całe spotkanie. Najwięcej punktów dla naszego zespołu (16) zdobyła Monika Naczk. (MSz)

Na planszy gimnastycznej…

Do finału wieloboju w gimnastyce sportowej awansowała Gabriela Janik (CWZS Zawisza Bydgoszcz). Polka uzyskała awans także to najlepszej ósemki w skoku. (AL)

Zmienne szczęście…

W tenisie ziemnym zwycięstwo w singlu kobiet odniosła Paulina Czarnik (KS Górnik Bytom), która pokonała w dwóch setach Czeszkę Simonę Parajovą. W singlu mężczyzn Szymon Walków (Redeco Wrocław) przegrał w trzech setach z Argentyńczykiem Ignacio Ortegą 7:6, 5:7, 2:6. (AL)

Za ciężkie ciężary…

W podnoszeniu ciężarów w kategorii do 69 kg na 13. pozycji uplasował się Szymon Rotnicki (AZS AJD Częstochowa). W rwaniu uzyskał 129 kg a w podrzucie 149 kg co dało mu łącznie 274 kg. Zwyciężył Albert Linder (KAZ) z wynikiem 333 kg bijąc rekord Uniwersjady o 11 kg. (MSz)

Spotkanie lekkoatletów…

Kierownik Lech Leszczyński zwany „Wodzem” zaprasza na obowiązkowe spotkanie lekkoatletów o godzinie 21:00 w sali 301 w centrum konferencyjnym. Bezpośrednio po spotkaniu zapraszamy na spotkanie całej reprezentacji w strojach reprezentacyjnych Dare2b.

Uniwersjadowy rozkład jazdy 22.08.2017

download

WYLOTY INFO:

Proszę sprawdzić na tablicy ogłoszeń (recepcja bud. C6):
• O której godzinie i kiedy jest Twój wylot?
• Czy zgadza się numer pokoju, w którym mieszkasz? Ewentualne zmiany – kontakt z Martą Dalecką p. 1903
W dniu wylotu:
• Zbiórka przed bud. C6 4 godziny przed planowanym wylotem
• Klucze oddajemy osobiście podczas ww. zbiórki
• Pokoje i urządzenia pozostawiamy w nienaruszonym stanie
• W przypadku pozostawionych szkód i zniszczeń w pokoju, braku sprzętu i akcesoriów (w tym ręczników!!!), osobiście będziecie pokrywać koszty wg. taryfikatora, który jest wywieszony przy wejściu do pokoju
• Bardzo prosimy o punktualność

Pamiętajcie również, że ze wszelkimi problemami możecie zgłosić się do biura misji Akademickiej Reprezentacji Polski mieszczącej się w strefie D w budynku D10 w pokoju 604.

stopka

Michał Grabowski

Biuro Prasowe Polskiej Misji Uniwersjadowej.
Administrator i redaktor strony uniwersjada.pl.
Masz pytania? Pisz:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dane kontaktowe

• Kredytowa 1A, Warszawa, Polska
  • +48 22 849 71 36 kom. +48 513 066 210

Oficjalna strona akademickiej reprezentacji Polski na XXIX Letnią Uniwersjadę Taipei 2017

XXIX Letnia Uniwersjada

29. Letnia Uniwersjada odbywa się w Taipei. Do zdobycia będzie 270 kompletów medali w 22 dyscyplinach. Dla potrzeb uniwersjady przygotowano blisko 80 obiektów sportowych. Spodziewany jest udział ponad 12 tys. sportowców z ponad 150 krajów. Polska wystawi blisko 200-osobową reprezentację, która wystartuje w 14 dyscyplinach.