Biuletyn nr 10

naglowek

Biuletyn Informacyjny Biura Misji Akademickiej Reprezentacji Polski w Taipei

Czwarty medal…
Kacper Majchrzak zdobył srebrny medal 29. Letniej Uniwersjady w Tajpej. Polski pływak zajął drugie miejsce w finale wyścigu na 200 metrów stylem dowolnym i wynikiem 1:46,19 ustanowił nowy rekord Polski. Majchrzak rozpoczął spokojnie, po pierwszej pięćdziesiątce był dopiero szósty, ale później płynął bardzo szybko. W połowie dystansu plasował się na piątym miejscu, po kolejnych pięćdziesięciu metrach był trzeci, a finiszował tuż za Litwinem Danasem Rapsysem. - Świetny finisz kolegi z toru obok, ostatnio ja wygrałem na Pucharze Świata, a on teraz. Poszło wszystko zgodnie z planem, ustanowiłem nowy rekord życiowy i rekord Polski, więc jest krok do przodu. Bardzo się z tego cieszę – mówił Majchrzak. Na słowa uznania zasługuje także Michał Poprawa (AZS AWF Katowice), który zajął szóste miejsce w finale 200 m stylem zmiennym. Z drugim czasem do finału 50 m stylem grzbietowym awansował Tomasz Polewka (AZS AWF Katowice). Blisko awansu do czołowej ósemki na 100 m stylem grzbietowym była Alicja Tchórz (MKS Juvenia Wrocław), która zajęła dziewiątą lokatę w półfinałach. Na trzynastej pozycji swój występ na 200 m stylem zmiennym ukończyła Paula Żukowska (WKS Śląsk Wrocław). (AL)

Z szermierczej planszy…

Po dwóch medalowych dniach bardzo liczyliśmy na kolejny medal w szermierce. Nadzieje te były tym bardziej uzasadnione, bo w szpadzie kobiet startowała brązowa medalistka z poprzedniej uniwersjady w Gwangju Marta Puda. Niestety już w pierwszej rundzie pucharowej Marta 13-15 uległa włoszce Caterinie Navarria. Katarzyna Kędziora zatrzymała się w fazie 1/16 po porażce z japonką Misaki Emurą 11-15. W taj samej fazie swój udział zakończyła Angelika Wątor po porażce 11-15 z włoszkąm Chiarą Mormile. Najwyżej zaszła Martyna Komisarczyk, która dopiero w 1/8 przegrała z francuską Margaux Rifkiss 15-11. W turnieju floretu mężczyzn najlepiej spisał się Bartosz Cegielski (AZS AWF Poznań), który dotarł do 1/16 finału. (MSz)

Udany dzień na kortach…

Wtorek był udanym dniem dla polskich tenisistów ziemnych, którzy wygrali wszystkie spotkania. W singlu mężczyzn Piotr Matuszewski (AZS Poznań) pokonał reprezentanta Libanu w dwóch setach. Justyna Jegiołka (UKS Smecz Leśnica) nie dała szans swojej rywalce z Jordanii, zwyciężając 6:0, 6:1. W turnieju deblowym mężczyzn Kamil Gajewski (Sopot Tenis Klub) i Szymon Walków (Redeco Wrocław) pewnie awansowali do kolejnej rundy po pokonaniu pary z Indonezji 6:1, 6:2. Dwa sety wystarczyły deblowi kobiet – Justynie Jegiołce i Paulinie Czarnik (KS Górnik Bytom) do zwycięstwa z Argentynkami i tym samym Polki zagrają w 1/8 finału.

Dobre otwarcie tenisistów stołowych…

Bardzo dobrze w fazie grupowej turniejów drużynowych radzili sobie tenisiści stołowi. Polki pokonały w pierwszym meczu 3:0 Kanadyjki. W kolejnym spotkaniu wygrały z faworyzowanym zespołem Singapuru 3:0. Mężczyźni okazali się lepsi od Kanadyjczyków, zwyciężając 3:0. W drugim zaś meczu ulegli Korei Południowej 1:3. (AL)

Udany występ bez medalu…

W gimnastyce sportowej w finale wieloboju kobiet na siódmej pozycji uplasowała się Gabriela Janik (CWSZ Zawisza Bydgoszcz). (AL)

Na pomoście…

W podnoszeniu ciężarów, jedyna startująca wczoraj Monika Dzienis (UKS Talent Wrocław) Zawodniczka zajęła ostatecznie w kategorii do 63 kg siedemnaste miejsce. (AL)

Bili się na poważnie…

W taekwondo w rywalizacji kobiet w kategorii do 57 kg piąte miejsce zajęła Patrycja Adamkiewicz (AZS AWF Warszawa), która była blisko awansu do strefy medalowej. Na drugiej walce swój udział w turnieju mężczyzn w kategorii do 68 kg zakończył Jakub Posadzy (UKS TKD Kórnik). (AL)

Stracona szansa…

Arleta Podolak (Gwardia Warszawa) odpadła w drugiej rundzie w turnieju kobiet w kategorii do 57 kg. Także na drugiej rundzie swój udział w turnieju mężczyzn w kategorii do 66 kg zakończył Patryk Wawrzyczek (AZS AWF Katowice). Dziewiątą lokatę w kategorii do 73 kg zajął jego klubowy kolega Wiktor Mrówczyński. (AL)

Uniwersjadowy rozkład jazdy 23.08.2017

download

Z wizytą u…:

arszawskiego Biura Handlowego w Tajpej. Polska placówka, z uwagi na charakter kontaktów dyplomatycznych, odpowiada zakresem swych działań za całokształt stosunków dyplomatycznych Polski i Tajwanu. Prezes AZS, prof. Alojzy Nowak, raz jeszcze podziękował dyrektorowi i wszystkim pracownikom Biura za przygotowanie i przeprowadzenie „Dnia Polskiego” w Tajpej, który odbył się w niedzielę. - Była to znakomita promocja Polski i sportu akademickiego, a także zaznaczenie tego typu kontaktów dla rozwoju wszechstronnej współpracy z Tajwanem – mówi Nowak. Wydarzenia przygotowane przez Warszawskie Biuro Handlowe przyciągnęły na Uniwersytet w Tajpej liczne grono osób związanych z Polską, a także przedstawicieli wielu firm, na co dzień realizujących tajwańsko-polskie przedsięwzięcia. Dyrektor Maciej Gaca wskazał na wiele przesłanek pozwalających na intensyfikację współpracy Polski i Tajwanu w najbliższym czasie. Wśród nich jest rosnąca popularność studiów w Polsce. Dzisiaj w Polsce uczy się ponad ośmiuset studentów z Tajwanu, głównie na kierunkach medycznych. (BK)

Druga porażka…

Koszykarki przegrały swój drugi mecz w grupie C. Polki uległy Amerykankom, faworytkom całego turnieju w Tajpej 53:102. (AL)

stopka

Michał Grabowski

Biuro Prasowe Polskiej Misji Uniwersjadowej.
Administrator i redaktor strony uniwersjada.pl.
Masz pytania? Pisz:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dane kontaktowe

• Kredytowa 1A, Warszawa, Polska
  • +48 22 849 71 36 kom. +48 513 066 210

Oficjalna strona akademickiej reprezentacji Polski na XXIX Letnią Uniwersjadę Taipei 2017

XXIX Letnia Uniwersjada

29. Letnia Uniwersjada odbywa się w Taipei. Do zdobycia będzie 270 kompletów medali w 22 dyscyplinach. Dla potrzeb uniwersjady przygotowano blisko 80 obiektów sportowych. Spodziewany jest udział ponad 12 tys. sportowców z ponad 150 krajów. Polska wystawi blisko 200-osobową reprezentację, która wystartuje w 14 dyscyplinach.