Biuletyn nr 11

naglowek

Biuletyn Informacyjny Biura Misji Akademickiej Reprezentacji Polski w Taipei

Czwarty medal w szermierce
Polscy kibice liczyli na dobry występ szpadzistek w turnieju drużynowym i się nie zawiedli. Polki w składzie Aleksandra Zamachowska, Kamila Pytka, Barbara Rutz i Martyna Swatowska zdobyły brązowy medal. W meczu o trzecie miejsce nasze reprezentantki pokonały Francuzki 45:36. - Spodziewałem się, że możemy zdobyć medal, ale nie sądziłem, że możemy wygrać aż tak wysoko – mówił trener biało-czerwonych Mariusz Kosman. Szpadzistki to gwiazdy polskiej ekipy – w turnieju indywidualnym Zamachowska zdobyła złoto, a Pytka srebro, a teraz dorzuciły jeszcze brąz w drużynie. W decydującym o medalu spotkaniu kapitalnie zaprezentowała się Zamachowska, która wygrała pierwszą walkę 5:0, dzięki czemu Polki do końca kontrolowały przebieg meczu. (AL)

Pierwszy medal lekkiej atletyki…

Srebro w konkursie pchnięcia kulą zdobył Konrad Bukowiecki. To pierwszy medal ekipy lekko atletów, na które tak bardzo liczymy w tym roku na uniwersjadzie. Piąte miejsce w tym samym konkursie zajął Jakub Szyszkowski. W eliminacjach 400 m swoje serie wygrały Iga Baumgart i Małgorzata Hołub, pewnie uzyskując awans do półfinału. Problemów z awansem do półfinału w rywalizacji mężczyzn na dystansie jednego okrążenia nie mieli Rafał Omelko (AZS AWF Wrocław) i Kajetan Duszyński (AZS Łódź), którzy także zwyciężali w swoich seriach. Przepustkę do finału rzutu dyskiem kobiet wywalczyły Daria Zabawska i Lidia Augustyniak. Do finałowego konkursu rzutu młotem mężczyzn awansował trzykrotny mistrz Uniwersjady Paweł Fajdek. Przez eliminacje 100 m przebrnął sprinter Eryk Hampel (AZS Poznań) i sprinterka Karolina Zagajewska (AZS Łódź). W sesji wieczornej awans do półfinału 100 m kobiet uzyskała Zagajewska. Pewnie do półfinału na 800 m awansowała Paulina Mikiewicz-Łapińska. Przepustkę do finału 1500 m wywalczyło dwóch Polaków – Mateusz Borkowski i Grzegorz Kalinowski. W eliminacjach bezbłędnie skakał wzwyż Norbert Kobielski i w piątek powalczy o medal. (AL)

Sukces w gimnastyce…

Bardzo dobrze w gimnastyce sportowej w finale skoku spisała się Gabriela Janik, która zajęła piąte miejsce.

Zwycięstwo na koniec fazy grupowej…

W ostatnim meczu grupy C koszykarki odniosły swoje pierwsze zwycięstwo w turnieju uniwersjadowym, pokonując Ugandę 88:57. (AL)

W kratkę…

W badmintonie w turnieju drużyn mieszanych Polacy zwyciężyli 5:0 z reprezentacją Bhutanu. W drugim spotkaniu reprezentanci Polski ulegli Japończykom, co oznacza, że nie zajmą pierwszego miejsca w grupie i nie zagrają w najlepszej ósemce turnieju. (AL&MSz)

Wyskakany finał…

Awans do dwunastoosobowego finału skoków do wody z trampoliny 3-metrowej wywalczył Andrzej Rzeszutek (ZKS Stal Rzeszów), który udanie zaprezentował się w dzisiejszych eliminacjach i półfinale. W eliminacjach z rywalizacji odpadł klubowy drugi z Polaków Kacper Lesiak. (AL)

Meldunek z kortów…

W tenisie ziemnym w III rundzie Paulina Czarnik pokonała Rifanty Kahfiani z Singapuru w dwóch setach 6:3, 6:4. Swoje spotkanie w IIIrundzie przegrała niestety Justyna Jegiołka, która uległa z Czeszką Pernillą Mendesovą 4:6, 3:6. W grze deblowej Czarnik i Jegiołka odpadły wdrugiej rundzie po porażce 3:6, 3:6 z parą z Hong Kongu. W trzeciej rundzie singla mężczyzn Piotr Matuszewski (AZS Poznań) przegrał z Austriakiem Patrickiem Ofnerem 0:6, 6:7. (AL)

Tenis stołowy zagra o medale…
W tenisie stołowym Polki wygrały swoje trzecie spotkanie grupowe z Australią 3:0 i z pierwszego miejsca awansowały do kolejnej rundy.W 1/8 finału pokonały 3:0 Austrię i jutro zmierzą się w ćwierćfinale z Japonią. Panowie po pasjonującym spotkaniu pokonali 3:2 Australię idzięki temu o wejście do strefy medalowej powalczą z gospodarzami. (AL&MSz)

Na pływalni dobrze, ale bez medalu…
Tomasz Polewka zajął piąte miejsce w finale wyścigu na pięćdziesiąt metrów stylem grzbietowym na uniwersjadowej pływalni w Tajpej.Do finału stu metrów stylem dowolnym z drugim czasem awansował Kacper Majchrzak. Polewka miał kłopoty, bo zaczepił o linę, przez conieco stracił. - Gdyby przed uniwersjadą ktoś powiedział mi, że na 50 metrów będę piąty to wziąłbym w ciemno, więc jest ok – mówił Polewka.Ale zachwycony nie był, tym bardziej, że w półfinale miał czas minimalnie lepszy.W pełni zadowolony był za to Majchrzak, który kolejny raz w Tajpej popłynął świetnie. Po srebrnym medalu i rekordzie Polski na 200 mstylem dowolnym teraz z drugim czasem wszedł do finału 100 metrów dowolnym. - Miałem czas blisko rekordu życiowego, więc jest dobrze,może jeszcze powalczę o życiówkę. Nie będę ukrywał, że jestem w szczytowej formie – mówił Majchrzak, który w czwartek popłynie w finale. (AL)

Na pomoście…
W podnoszeniu ciężarów Patrycja Piechowiak zajęła dziesiąte miejsce w kategorii do 69 kg. Siódmy w kategorii do 85 kg był Damian Szczepanik (AZS AJD Częstochowa). (AL)

Judo…
W judo w kategorii do 48 kg siódme miejsce zajęła Joanna Stankiewicz (AZS AWF Warszawa). W kategorii do 60 kg w repasażach odpadłAdrian Wala (AZS AWF Katowice). Swoją pierwszą walkę i repasaż w kategorii open przegrał Kamil Grabowski. W kategorii open kobiet rywalizacjęna siódmej pozycji ukończyła Anna Załęczna.

Uniwersjadowy rozkład jazdy 24.08.2017

download

Spotkanie reprezentacji…

Mamy na koncie kolejne medale. Zapraszamy zatem na spotkanie całej reprezentacji przed blok C6 za misiem o godzinie 22:00. Uhonorujemy kolejnych medalistów i pożegnamy pierwszą ekipę sportowców wylatujących do Polski. Prosimy o ubranie strojów reprezentacyjnych (czerwone i białe koszulki polo jak ostatnio). Bezpośrednio po zakończeniu spotkania całej reprezentacji zapraszamy kierowników dyscyplin na krótkie spotkanie do szefa misji w pokoju 1901.)

Życzenia…
Z okazji urodzin życzenia samych pogodnych, szczęśliwych dni, pełnych ciepła, radości i spełnionych marzeń dla Pana Wojciecha Chomicza!!!

stopka

Michał Grabowski

Biuro Prasowe Polskiej Misji Uniwersjadowej.
Administrator i redaktor strony uniwersjada.pl.
Masz pytania? Pisz:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dane kontaktowe

• Kredytowa 1A, Warszawa, Polska
  • +48 22 849 71 36 kom. +48 513 066 210

Oficjalna strona akademickiej reprezentacji Polski na XXIX Letnią Uniwersjadę Taipei 2017

XXIX Letnia Uniwersjada

29. Letnia Uniwersjada odbywa się w Taipei. Do zdobycia będzie 270 kompletów medali w 22 dyscyplinach. Dla potrzeb uniwersjady przygotowano blisko 80 obiektów sportowych. Spodziewany jest udział ponad 12 tys. sportowców z ponad 150 krajów. Polska wystawi blisko 200-osobową reprezentację, która wystartuje w 14 dyscyplinach.