Biuletyn nr 12

naglowek

 

Biuletyn Informacyjny Biura Misji Akademickiej Reprezentacji Polski w Taipei

Czwarty medal w karierze!
Paweł Fajdek zdobył złoty medal 29. Letniej Uniwersjady w Tajpej. Trzykrotny mistrz świata w rzucie młotem po raz czwarty w życiu stanął na najwyższym stopniu podium podczas uniwersjady. Paweł, który na Tajwan przyleciał kilkanaście godzin przed eliminacjami, doskonale sobie poradził z brakiem odpowiedniej aklimatyzacji. W czasie konkursu nie było wątpliwości, że jest zdecydowanie najlepszym zawodnikiem. Wprawdzie pierwszą próbę spalił, a w drugim rzucie uzyskał trzeci wynik, ale w trzecim posłał młot na odległość 79,16 m, co w efekcie dało mu zwycięstwo. W czwartym rzucie osiągnął wynik blisko dwa metry krótszy, a piąty i szósty spalił. Nad drugim w konkursie Białorusinem Pawłem Barejszą miał ponad metr, a nad trzecim Mołdawianinem Sergheiem Marghievem – blisko pięć metrów przewagi. - To były bardzo trudne i bardzo długie zawody. Dało się niestety odczuć wczorajsze eliminacje. W ogóle nie powinno ich być, z dziewiętnastu startowało nad szesnastu, to mały absurd – mówił Fajdek. - Walka z warunkami, z pogodą, z samym sobą. Wynik 79,16 nie jest najgorszy. Miałem kłopot z tą wilgotnością, przeszkadzało to. Miałem dwa super rzuty, ale ślizgała mi się rękawiczka i rzuciłem w siatkę. Paweł Fajdek nastawiał się, by w Tajpej powalczyć z rekordem uniwersjady, który należy od 14 lat do Iwana Tichona, Polski młociarz nie kryje niechęci do zdyskwalifikowanego za doping Białorusina. - Dajmy już spokój, historia to zweryfikowała, że to oszust i tyle – dodał.
Występ w Tajpej był ostatnim startem Pawła w tym sezonie. (AL)


Kolejny sukces szermierki…

Polskie florecistki zdobyły brązowy medal 29. Letniej Uniwersjady w rywalizacji drużynowej. Polki w decydującym meczuPolskie florecistki zdobyły brązowy medal 29. Letniej Uniwersjady w rywalizacji drużynowej. Polki w decydującym meczupokonały Węgierki 45:31. - Cieszymy się z medalu, aczkolwiek liczyłyśmy na złoto – mówiła Julia Walczyk, liderka polskiegozespołu. Walka o złoto była bardzo blisko, bo Polki toczyły bardzo wyrównany bój w półfinale z Rosjankami. Ostatecznie przegrałygo jednym punktem w doliczonym czasie, 39:40. - Kończyłam ten mecz i chyba podjęłam złą decyzję w kwestii akcji –mówiła Walczyk.Trener brązowych medalistek Paweł Kantorski cieszy się z brązowego medalu. - Początkowo w spotkaniu z Węgierkami mieliśmytroszkę problemów, ale tak jest zawsze po pechowo przegranym meczu. Później dziewczyny zaczęły wygrywać i udowodniły,że są dobrym zespołem, który może zdobywać medale. (AL)


 Po raz drugi srebro w pływaniu...

W pływaniu swój drugi medal w Tajpej zdobył Kacper Majchrzak. Zawodnik wywalczył srebro na dystansie 100 m stylemW pływaniu swój drugi medal w Tajpej zdobył Kacper Majchrzak. Zawodnik wywalczył srebro na dystansie 100 m stylemdowolnym. Awans do piątkowego finału na 50 m stylem motylkowym wywalczyła Alicja Tchórz. Do najlepszej ósemki na 100 mstylem motylkowym zakwalifikował się też Konrad Czerniak (AZS UMCS Lublin). Dziesiąte miejsce na tym dystansie zajął MichałPoprawa (AZS AWF Katowice). (AL)


Historyczny medal w Taekwondo...

Historyczny pierwszy medal dla Polski w taekwondo zdobyła Aleksandra Kowalczuk (AZS Poznań).Historyczny pierwszy medal dla Polski w taekwondo zdobyła Aleksandra Kowalczuk (AZS Poznań).Polka stanęła na drugim stopniu podium w kategorii powyżej 73 kg. W kategorii do 62 kg MagdalenaLeporowska (AZS Poznań) przegrała w 1/8 finału z późniejszą triumfatorką całego turnieju. Mikołaj Szaferski(AZS Poznań) zakończył swój udział w rywalizacji w kategorii do 74 kg na 1/16 finału. (AL)


Pomimo kontuzji…

W podnoszeniu ciężarów Adrian Pawlicki (AZS AJD Częstochowa) zajął trzynaste miejsce w kategorii do 94 kg. (AL)


Wyskakany finał…

Awans do dwunastoosobowego finału skoków do wody z trampoliny 3-metrowej wywalczył Andrzej Rzeszutek (ZKS Stal Rzeszów), który udanie zaprezentował się w dzisiejszych eliminacjach i półfinale. W eliminacjach z rywalizacji odpadł klubowy drugi z Polaków Kacper Lesiak. (AL)


12 miejsce…

miejsce…miejsce…W finale skoków do wody z trampoliny 3-metrowej dwunastemiejsce zajął Andrzej Rzeszutek (ZKS Stal Rzeszów). (AL)


Tenis stołowy zagra o medale…
W tenisie stołowym Polki wygrały swoje trzecie spotkanie grupowe z Australią 3:0 i z pierwszego miejsca awansowały do kolejnej rundy.W 1/8 finału pokonały 3:0 Austrię i jutro zmierzą się w ćwierćfinale z Japonią. Panowie po pasjonującym spotkaniu pokonali 3:2 Australię idzięki temu o wejście do strefy medalowej powalczą z gospodarzami. (AL&MSz)


Meldunek z kortów…
Z dalszej rywalizacji odpadli polscy tenisiści. Paulina Czarnik przegrała w ćwierćfinale singla kobiet z Meksykanką VictoriąZ dalszej rywalizacji odpadli polscy tenisiści. Paulina Czarnik przegrała w ćwierćfinale singla kobiet z Meksykanką VictoriąRodriguez 2:6, 0:6. W grze deblowej mężczyzn Szymon Walków i Kamil Gajewski ulegli w drugiej rundzie parze brytyjskiej 4:6,4:6. (AL)


Z podniesionym czołem…
W tenisie stołowym przed trudnym zadaniem stanęli nasi reprezentanci w turniejach drużynowych kobiet i mężczyzn. JakoW tenisie stołowym przed trudnym zadaniem stanęli nasi reprezentanci w turniejach drużynowych kobiet i mężczyzn. Jakopierwsze do boju o najlepszą czwórkę turnieju przystąpiły panie. W ćwierćfinale Polki przegrały z faworyzowaną Japonią i zostałysklasyfikowane na miejscach 5-8. W 1/4 finału Polacy ulegli reprezentantom gospodarzy i pożegnali się z turniejem. W porannejsesji w grze mieszanej zwycięstwo odnieśli Piotr Chodorski i Natalia Bajor (AZS UE Wrocław). Do kolejnej rundy awansowały deble Natalia Bajor i Roksana Załomska (AZS AJD Częstochowa) oraz Michał Bańkosz i Piotr Chodorski. Z dalszej rywalizacjiodpadł debel Paweł Fertikowski i Patryk Zatówka (AZS AWFiS Gdańsk) oraz mikst Michał Bańkosz i Roksana Załomska. W sesjipopołudniowej mikst Piotr Chodorski i Natalia Bankosz przegrała w 1/16 z parą koreańską 0:3 i odpadł z rywalizacji. (AL&MSz)


Badmintona na plus…
zdobyli: mikst Szydłowski/Witek, Mateusz Świerczyński w singlu i debel Jakowczuk/Szydłowski). W drugim dzisiejszym spotkaniuzdobyli: mikst Szydłowski/Witek, Mateusz Świerczyński w singlu i debel Jakowczuk/Szydłowski). W drugim dzisiejszym spotkaniuPolska pewnie pokonała Australię 3:0 i jutro z Indonezją zagra o 9 miejsce w turnieju. (MSz)


Na tatami…
W judo w turnieju drużynowym mężczyzn Polacy mieliW judo w turnieju drużynowym mężczyzn Polacy mieliszanse na medal, ale w rywalizacji o brąz przegrali z Brazylijczykamii ostatecznie uplasowali się na piątej pozycji. Polki w1/8 finału musiały uznać wyższość Chorwatek. (AL)


Na polu golfowym...
W dniu dzisiejszym rozpoczęły sięW dniu dzisiejszym rozpoczęły sięzmagania golfowe. Od 6:30 rano swojąrywalizację rozpoczęły Panie. Po pierwszejrundzie Katarzyna Selwent –zajmuje38 pozycję, Amanda Majsterek –44, Iga Józefiak – 56. Rywalizacja panówrozpoczęła się w południe i po pierwszej rundzie najwyżej sklasyfikowanyjest Jan Szmidt – 48, Artur Dziugiel jest na 60pozycjia Jan Szałagan na 65. (MSz)


Uniwersjadowy rozkład jazdy 24.08.2017

download 

stopka

Michał Grabowski

Biuro Prasowe Polskiej Misji Uniwersjadowej.
Administrator i redaktor strony uniwersjada.pl.
Masz pytania? Pisz:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dane kontaktowe

  • Kredytowa 1A, Warszawa, Polska
  • +48 22 849 71 36 kom. +48 513 066 210

Oficjalna strona akademickiej reprezentacji Polski na XXIX Letnią Uniwersjadę Taipei 2017

XXIX Letnia Uniwersjada

29. Letnia Uniwersjada odbywa się w Taipei. Do zdobycia będzie 270 kompletów medali w 22 dyscyplinach. Dla potrzeb uniwersjady przygotowano blisko 80 obiektów sportowych. Spodziewany jest udział ponad 12 tys. sportowców z ponad 150 krajów. Polska wystawi blisko 200-osobową reprezentację, która wystartuje w 14 dyscyplinach.