Biuletyn nr 13

naglowek

Biuletyn Informacyjny Biura Misji Akademickiej Reprezentacji Polski w Taipei

500 zdobyte!
Joanna Linkiewicz zdobyła pięćsetny w historii występów na uniwersjadach medal dla Polski. Lekkoatletka zdobyła srebrny medal w biegu na 400 metrów przez płotki. Linkiewicz uzyskała czas 55,90 sek. i do złotej medalistki, Włoszki Ayomido Folorunso straciła 0,27 sek. W tym samym biegu finałowym wystartowała także inna polska biegaczka Aleksandra Gaworska, ale przybiegła do mety na czwartej pozycji. Medal Linkiewicz jest dwunastym w Tajpej i pięćsetnym w historii startów polskich sportowców w uniwersjadach letnich i zimowych. (PH)

Wieczorny sukces na stadionie...
Marcelina Witek zdobyła złoty medal 29. Letniej Uniwersjady w Tajpej w rzucie oszczepem. Wynikiem 63,31 m Polka pobiła swój rekord życiowy. Konkurs nie układał się dobrze dla polskiej zawodniczki, która po czterech rzutach miała piątą odległość, ale w piątej próbie wreszcie rzuciła bardzo daleko. Rekord życiowy zapewnił złoto. Druga w konkursie Japonka Marina Saito zanotowała odległość walczyła do końca, ale rzucone 62,37 m i nowy rekord życiowy nie odebrał Polsce medalu. (PH&MSz)

Złoto, złoto, złoto…

Mistrzynią Uniwersjady na dystansie jednego okrążenia została Małgorzata Hołub. Jako szósta na metę przybiegła Iga Baumgart. Brązowy medal na tym samym dystansie zdobył Rafał Omelko (AZS AWF Wrocław). Czwarty był Kajetan Duszyński (AZS Łódź). Czwarte miejsce w finale 1500 m zajął Grzegorz Kalinowski. Dwunasty był Mateusz Borkowski. Jako szósta na metę w finale 800 m przybiegła Paulina Mikiewicz-Łapińska. Dziesiąty w finale skoku wzwyż był Norbert Kobielski. W eliminacjach skoku o tyczce mężczyzn niespodziewanie przepadli Robert Sobera (AZS AWF Wrocław) i Mateusz Jerzy (AZS AWF Warszawa). Swoją serię eliminacyjną na 100 m przez płotki wygrała Karolina Kołeczek i pewnie awansowała do półfinału. Do półfinału 200 m przepustkę wywalczyły Małgorzata Kołdej (AZS UMCS Lublin) i Agata Forkasiewicz (AZS AWF Wrocław). W półfinałach nie udało im się jednak uzyskać awansu do najlepszej ósemki. Do kolejnej rundy na tym dystansie wśród mężczyzn awansował Artur Zaczek (AZS Poznań). Pewny awans do finału 400 m przez płotki wywalczył Patryk Dobek (AL)

Taekwondo: medal numer dwa….

Bartosz Kołecki (AZS Poznań) zdobył brązowy medal 29. Letniej Uniwersjady w taekwondo. To drugi krążek ekipy taekwondzistów w Tajpej. W czwartek pierwszy polski medal w historii tej dyscypliny na uniwersjadach – srebrny – zdobyła Aleksandra Kowalczuk, a w piątek brąz wywalczył Kołecki. - Cieszę się bardzo, że Ola wczoraj rozwiązała worek, a dzisiaj ja dołożyłem do tego kolejny medal. Mam nadzieję, że na tym nie skończymy, bo jeszcze w sobotę są zawody drużynowe, choć akurat ja w nich nie startuję – mówił Kołecki, który startował w kategorii -87 kg. Polak miał ochotę na walkę w finale, ale nie dał rady w półfinale Koreańczykowi Seunghwanowi Lee. W kategorii do 63 kg do 1/4 finału dotarł jego klubowy kolega Jarosław Mecmajer. Także w ćwierćfinale w kategorii do 73 kg wystąpiła Aleksandra Krzemieniecka (AZS AWF Warszawa), która musiała uznać wyższość rywalki. W 1/8 finału w kategorii do 53 kg odpadła Hanna Okoniewska (AZS Poznań). (PH&AL)

Dobre miejsce na koniec…

W finale synchronicznych skoków do wody z trampoliny 3-metrowej Kacper Lesiak i Andrzej Rzeszutek zajęli siódme miejsce. (AL)

Czwarte miejsce…

Konrad Czerniak zajął czwarte miejsce w finale 100 metrów stylem motylkowym na uniwersjadowej pływalni. To najlepszy z wyników biało-czerwonych w piątek. Po pierwszej pięćdziesiątce Czerniak był trzeci, ale nie zdołał utrzymać tej pozycji. Dwadzieścia minut później musiał wystartować w półfinale 50 metrów stylem dowolnym. Osiągnął ósmy czas i awansował do finału. - Nie jest łatwo zebrać się w ciągu dwudziestu minut. Bardzo pomógł mi kolega z reprezentacji Filip Wypych, który zajął się moimi rzeczami i pozwolił mi się zająć tylko rozpływaniem – komentował Czerniak. W finale 100 metrów motylkiem Czerniakowi zabrakło tylko 0,04 sek. do brązowego medalu. - Wcześniej brakowało mi 0,08 sek. Może wreszcie się to jakoś odwróci – mówił Polak. Piąte miejsce na 50 metrów grzbietowym zajęła Alicja Tchórz. - Apetyty miałam większe, ale z drugiej strony piąta lokata jest moim najlepszym wynikiem na uniwersjadzie – mówiła Tchórz. W finale wystąpiła także męska sztafeta 4x200 metrów stylem dowolnym. Biało-czerwoni w składzie Mateusz Wysoczyński, Rafał Bugdoł, Michał Poprawa i Kacper Majchrzak uplasowali się na piątej pozycji. (PH)

Dzień na plus…

W tenisie stołowym w turniejach indywidualnych Polacy dobrze radzili sobie w meczach grupowych. Roksana Załomska (AZS AJD Częstochowa), Piotr Chodorski i Patryk Zatówka (AZS AWFiS Gdańsk) wygrali swoje spotkania. Michał Bańkosz poniósł jedną porażkę i odniósł jedno zwycięstwo. W sobotę ciąg dalszy rozrywek w grupach. (AL)

Ciężary…
W podnoszeniu ciężarów w kategorii powyżej 105 kg na piątej pozycji uplasował się Przemysław Budek (AL)

Badmintona na 10. miejscu
Badmintoniści przegrali z Indonezyjczykami mecz o dziewiąte miejsce 0:3 w turnieju drużyn mieszanych i ostatecznie zostali sklasyfikowani na dziesiątej pozycji. (MSz)

Na planszy…
W piątek w Tajpej zakończyły się zmagania w szermierce. Polacy mieli szansę na kolejny medal. W turnieju drużynowym szablistki przegrały jednak w meczu o brązowy medal z Francuzkami 44:45 i uplasowały się tuż za podium. Floreciści ulegli reprezentantom Hong Kongu w 1/8 finału. (AL)

Koszykówka…
Polskie koszykarki przegrały spotkanie z Argentyną 66:70 w walce o miejsca 9-16 i pozostała im rywalizacja o miejsca 13-16 w turnieju. (AL)

Tenis wygrywa…
W tenisie ziemnym mikst Justyna Jegiołka i Kamil Gajewski wygrał z parą argentyńską 6:0, 6:2 i awansowali do kolejnej rundy. (AL)

Na polu golfowym….
W turnieju golfistów po dwóch rundach najwyżej sklasyfikowany jest Jan Szmidt, który zajmuje 25. pozycję. Wśród kobiet najlepiej do tej pory spisuje się Amanda Majsterek – 48. miejsce. (MSz)

Uniwersjadowy rozkład jazdy 26.08.2017

download

stopka

Michał Grabowski

Biuro Prasowe Polskiej Misji Uniwersjadowej.
Administrator i redaktor strony uniwersjada.pl.
Masz pytania? Pisz:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dane kontaktowe

• Kredytowa 1A, Warszawa, Polska
  • +48 22 849 71 36 kom. +48 513 066 210

Oficjalna strona akademickiej reprezentacji Polski na XXIX Letnią Uniwersjadę Taipei 2017

XXIX Letnia Uniwersjada

29. Letnia Uniwersjada odbywa się w Taipei. Do zdobycia będzie 270 kompletów medali w 22 dyscyplinach. Dla potrzeb uniwersjady przygotowano blisko 80 obiektów sportowych. Spodziewany jest udział ponad 12 tys. sportowców z ponad 150 krajów. Polska wystawi blisko 200-osobową reprezentację, która wystartuje w 14 dyscyplinach.