Biuletyn nr 15

naglowek

 

Biuletyn Informacyjny Biura Misji Akademickiej Reprezentacji Polski w Taipei

Nie zawiódł kibiców!!!
Krystian Zalewski zdobył złoty medal 29. Letniej Uniwersjady w Tajpej w biegu na 3000 metrów z przeszkodami. Polak, który był faworytem biegu, bo spośród startujących miał najlepszy rekord życiowy oraz najlepszy w tym sezonie, nie zawiódł i pewnie sięgnął po złoto. Zalewski bardzo dobrze zaplanował bieg taktycznie – cały czas biegł w czołówce, a na półtora okrążenia przed metą mocno zaatakował. Gonić go próbował tylko reprezentant Republiki Południowej Afryki Rantso Mokopane, który ostatecznie przybiegł na metę jako drugi. Polak zwyciężył z czasem 8:35,88. (PH)


Medal w ekstremalnych warunkach…

Krzysztof Pielowski zdobył brązowy medal 29. Letniej Uniwersjady w Tajpej w maratonie pływackim. Warunki na trasie były bardzo trudne, co boleśnie odczuła Polka Justyna Burska, która straciła przytomność w wodzie i trafiła do szpitala. Maraton rozpoczął się o godz. 6 rano, ale i tak pływakom bardzo doskwierał upał, a woda miała temperaturę 30 stopni Celsjusza, co dla pływaków jest koszmarnym utrudnieniem. Aż osiem zawodniczek i dziewięciu zawodników nie ukończyło wyścigu. Pielowski jeszcze na czwartym kilometrze na początku prowadził, ale ostatecznie zajął trzecie miejsce ze stratą 27,1 sek. do zwycięzcy Włocha Gregorio Paltrinieriego, co jest olbrzymim sukcesem. Rywalizująca wśród kobiet Joanna Zachoszcz uplasowała się na dziesiątej pozycji. (PH).


Spotkanie…

Zapraszamy na ostatnie spotkanie całej reprezentacji o godzinie 22:30. Ubiory jak zwykle – jeśli ktoś je jeszcze posiada. Po spotkaniu uprzejmie prosimy wszystkich medalistów z medalami oraz zawodników z Warszawy, którzy jeszcze nas nie odwiedzili (niezależnie czy to klub czy uczelnia) na sesję do biura prasowego 1902. (MSz)


Medal na płotkach...

Damian Czykier zdobył brązowy medal 29. Letniej Uniwersjady w Tajpej w biegu na 110 metrów przez płotki. W finałowym biegu Czykier uzyskał czas 13,56 i o jedną setną sekundy przegrał z reprezentantem gospodarzy. (PH)


Na plus…

Klaudia Kardasz zdobyła srebrny, a Paulina Guba brązowy medal 29. Letniej Uniwersjady w Tajpej w pchnięciu kulą. Obie Polki przegrały tylko z Kanadyjką Brittany Crew. Po pierwszej serii Guba była druga, a później czwarta, natomiast Kardasz dwie pierwsze próby spaliła i dopiero w trzeciej zanotowała piątą odległość. W ośmioosobowym finale obie zaprezentowały się lepiej i przed ostatnim rzutem między sobą rozdzielały srebrny i brązowy medal. Crew była bowiem poza konkurencją – jako jedyna osiągnęła granicę osiemnastu metrów i oddała dwa najdłuższe rzuty w konkursie. Najbardziej szczęśliwa powinna być Guba, bo czwartą w konkursie, Chilijkę Natalię Duco Soler wyprzedziła jedynie o 3 centymetry, a jej najlepszy wynik to 17,76 m. Z kolei Kardasz w ostatniej próbie pchnęła kulę na odległość 17,90 m, co zapewniło jej srebro. (PH)


Wycieczki…

Ponieważ część z Was zakończyła już występy, ale ma jeszcze trochę czasu do wylotu zapraszamy Was na bezpłatne wycieczki przygotowane przez miasto Taipei. Punkt FREE CITY TOUR znajduje się w strefie D bezpośrednio przy poczekalni i darta-ch. Jeśli nie możecie trafić zapraszamy do naszego biura. My albo ktoś z attach’e zaprowadzi Was we właściwe miejsce. (MSz)


Golf…

W turnieju golfistów ze względu na intensywną burzę odwołano a jednocześnie anulowano czwarta rundę i za ostateczne uznano wyniki po trzeciej rundzie. Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem jest Jan Szmidt (Toya Golf&Country Club Wrocław, WSB Wrocław), który w turnieju mężczyzn zajmuje 21. miejsce. Artur Dziugiel jest 56, a Jan Szałagan 65. W turnieju kobiet Katarzyna Selwent jest na 51 miejscu a Amanda Majsterek na 52. (AL&MSz)


Tenis stołowy…

W tenisie stołowym w 1/16 finału gry deblowej mężczyzn odpadli Michał Bańkosz (LKS Odra Maertaco Miękinia, UE Wrocław) i Piotr Chodorski (KS Spójnia Warszawa, PWSZ Leszno). (AL)


Podsumowanie startów…

Piąta w biegu na 5000 m była Paulina Kaczyńska (WMLKS Pomorze Stargard, Uniwersytet Szczeciński). Pewny awans do finału uzyskała sztafeta kobiet 4x400 m. O wielkim pechu mogą mówić mężczyźni – Michał Pietrzak biegnący na drugiej zmianie doznał kontuzji i Polacy nie ukończyli biegu eliminacyjnego. Prawo startu w jutrzejszym finale 800 m wywalczył Artur Kuciapski (AZS AWF Warszawa, WSEwS Warszawa). Niespodziewanie dziewiąte miejsce zajął Michał Rozmys (UKS Barnim Goleniów, Uniwersytet Szczeciński) i nie powalczy o medal. W porannej sesji eliminacyjnej pewny awans do finału uzyskała sztafeta kobiet 4x100 m. Czas w pierwszej ósemce uzyskała także męska sztafeta 4x100 m, ale Polacy zostali zdyskwalifikowani za przekroczenie toru. (AL)


Badminton…

Ze zmiennym szczęściem w niedzielę startowali badmintoniści. Wszyscy Polacy odpadli z turniejów singlowych. Awans do kolejnej rundy wywalczyły pary mieszane – Kornelia Marczak (UKS Plesbad Pszczyna, Uniwersytet Opolski) i Krzysztof Jakowczuk oraz Magdalena Witek (SKB Liptol-Malow Suwałki, Uniwersytet Warszawski) i Przemysław Szydłowski (LKS Technik Głubczyce, Uniwersytet Opolski). W następnej rundzie zagrają także polskie deble – Magdalena Witek i Kornelia Marczak oraz Mateusz Biernacki (UKS Hubal Białystok, AWF Warszawa) i Przemysław Szydłowski.) (AL)


Uniwersjadowy rozkład jazdy 27.08.2017

download 

stopka

Michał Grabowski

Biuro Prasowe Polskiej Misji Uniwersjadowej.
Administrator i redaktor strony uniwersjada.pl.
Masz pytania? Pisz:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dane kontaktowe

  • Kredytowa 1A, Warszawa, Polska
  • +48 22 849 71 36 kom. +48 513 066 210

Oficjalna strona akademickiej reprezentacji Polski na XXIX Letnią Uniwersjadę Taipei 2017

XXIX Letnia Uniwersjada

29. Letnia Uniwersjada odbywa się w Taipei. Do zdobycia będzie 270 kompletów medali w 22 dyscyplinach. Dla potrzeb uniwersjady przygotowano blisko 80 obiektów sportowych. Spodziewany jest udział ponad 12 tys. sportowców z ponad 150 krajów. Polska wystawi blisko 200-osobową reprezentację, która wystartuje w 14 dyscyplinach.