Biuletyn nr 4

naglowek

 

Biuletyn Informacyjny Biura Misji Akademickiej Reprezentacji Polski w Taipei

Za nami Ceremonia Flagowa

Wczoraj na Flag Plaza odbyła się ceremonia wciągnięcia na maszty flag narodowych reprezentacji biorących udział w 29. Letniej Uniwersjadzie w Tajpej. Razem z biało-czerwoną, na maszty w wiosce wciągnięto flagi czterech innych państw – Australii, Brazylii, Filipin i Niemiec. W imieniu polskiej reprezentacji oficjalnie przywitany został szef ekipy prof. Alojzy Nowak. Dziękujemy Wam za liczny udział w tym wydarzeniu i stworzenie fantastycznej atmosfery. Jesteście najlepsi! Przed nami jeszcze tylko Ceremonia Otwarcia i rozpoczynamy boje o medale!

Galeria zdjęć z Ceremonii oraz krótka wideorelacja jest dostępna na naszych kanałach w mediach społecznościowych podanych w stopce.


„Turystyka sportowa” Uniwersjadowicza

Celem i absolutnym priorytetem pobytu w stolicy Tajwanu jest przede wszystkim osiągnięcie jak najlepszych wyników sportowych. Jednocześnie po zakończeniu zawodów i zdobyciu upragnionego medalu należy Wam się odrobina przyjemności. Jedną z nich jest niewątpliwie możliwość zwiedzania tej przepięknej wyspy. Organizator proponuje grupowe oraz indywidualne wycieczki, na które należy się wcześniej zarejestrować. Skorzystanie tej drugiej opcji bez narażania Waszych kieszeni umożliwi nam darmowy smartwatch, którego zasadniczym plusem jest logo Uniwersjady, pod którym znajduje się doładowanie na kwotę 40 Euro (równowartość około 1400 Nowych Dolarów Tajwańskich). Możecie nimi płacić w komunikacji miejskiej, stacjach rowerowych oraz niektórych sklepach. Zanim jednak użyjecie po raz pierwszy swojego „smartwatcha płatniczego” mamy dla Was kilka cennych wskazówek. Najlepszym sposobem komunikacji w tak wielkiej aglomeracji, jest oczywiście metro! Z Wioski Uniwersjadowej dotrzecie do niego korzystając z autobusu A9, odjeżdżającego z głównego parkingu (obok Flag Plaza), kursującego w obie strony z częstotliwością około 30 min. Następnie przesiadając się w metro, możecie dojechać, aż do stacji centralnej za kwotę 80 NWT. Propozycje zwiedzania najciekawszych miejsc Tajpej znajdziecie pod specjalnie na tę okazję stworzoną stroną www.travel.taipei.

 

  Pamiętajcie również, że ze wszelkimi problemami możecie zgłosić się do biura misji Akademickiej Reprezentacji Polski mieszczącej się w strefie D w budynku D10 w pokoju 604. 

 

stopka

 

Michał Grabowski

Biuro Prasowe Polskiej Misji Uniwersjadowej.
Administrator i redaktor strony uniwersjada.pl.
Masz pytania? Pisz:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dane kontaktowe

  • Kredytowa 1A, Warszawa, Polska
  • +48 22 849 71 36 kom. +48 513 066 210

Oficjalna strona akademickiej reprezentacji Polski na XXIX Letnią Uniwersjadę Taipei 2017

XXIX Letnia Uniwersjada

29. Letnia Uniwersjada odbywa się w Taipei. Do zdobycia będzie 270 kompletów medali w 22 dyscyplinach. Dla potrzeb uniwersjady przygotowano blisko 80 obiektów sportowych. Spodziewany jest udział ponad 12 tys. sportowców z ponad 150 krajów. Polska wystawi blisko 200-osobową reprezentację, która wystartuje w 14 dyscyplinach.