Skoczkowie do wody mierzą w finały

 Andrzej Rzeszutek i Kacper Lesiak będą reprezentować Polskę w skokach do wody podczas 29. Letniej Uniwersjady w Tajpej. – Naszym pierwszym celem są finały – mówi ich trener Andrzej Kozdrański. Ich pierwszy start już w poniedziałek.

 Polacy wystartują w trzech konkurencjach – w skokach z trampoliny jednometrowej, trzymetrowej oraz w synchronie z trzymetrowej.

– Jesteśmy dobrej myśli. To jest sport nieprzewidywalny, więc trudno powiedzieć, jakimi rezultatami zakończymy start, ale jesteśmy optymistami – mówi Lesiak.

Rzeszutek, który rok temu niemal do ostatniej chwili był pewny udziału w igrzyskach w Rio de Janeiro, a przez niesprawiedliwy system odpadł w ostatniej chwili, twierdzi, że już o tej szansie nie myśli. – To był trudny orzech do zgryzienia, bo dałem wiele, żeby pojechać do Rio, ale trzeba zacisnąć zęby i walczyć dalej. Myślę, że jeszcze nie wykorzystałem całego potencjału – mówi.

– Miesiąc temu mieliśmy Mistrzostwa Świata i są tutaj zarówno medaliści tych mistrzostw, jak i Mistrzostw Europy. Wygląda na to, że konkurencja będzie dosyć mocna – dodaje Kozdrański, który dwadzieścia lat temu też był na uniwersjadzie, ale jako zawodnik. – Miło jest mi powspominać i znowu uczestniczyć w tej imprezie – mówi.

Andrzej Kozdrański - trener: "Pierwszy cel to finały"

Andrzej Rzeszutek: "Nie powiedziałem jeszcze ostatniego słowa"

Share
Michał Grabowski

Biuro Prasowe Polskiej Misji Uniwersjadowej.
Administrator i redaktor strony uniwersjada.pl.
Masz pytania? Pisz:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dane kontaktowe

  • Kredytowa 1A, Warszawa, Polska
  • +48 22 849 71 36 kom. +48 513 066 210

Oficjalna strona akademickiej reprezentacji Polski na XXIX Letnią Uniwersjadę Taipei 2017

XXIX Letnia Uniwersjada

29. Letnia Uniwersjada odbywa się w Taipei. Do zdobycia będzie 270 kompletów medali w 22 dyscyplinach. Dla potrzeb uniwersjady przygotowano blisko 80 obiektów sportowych. Spodziewany jest udział ponad 12 tys. sportowców z ponad 150 krajów. Polska wystawi blisko 200-osobową reprezentację, która wystartuje w 14 dyscyplinach.