Polski Dzień Sportu w Tajpej

Dzień polskiego sportu był jedną z niedzielnych atrakcji dla mieszkańców Tajpej. Plenerowy piknik odbył się na terenie Uniwersytetu Sportowego w stolicy Tajwanu.

 

Przed piknikiem rektor Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu Andrzej Rokita podpisał z władzami tajwańskiej uczelni list intencyjny w sprawie współpracy. To ważne wydarzenie w historii obu uczelni uczczono symboliczną lampką szampana. W trakcie spotkania obecni byli polscy sportowcy, m.in. drużyna koszykarek oraz szermierze i gimnastycy. Prezentowali oni swoje umiejętności kibicom z Tajwanu. Wyjazd na uniwersjadę jest finansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Głównym sponsorem akademickiej reprezentacji Polski jest PKN ORLEN. Partnerami akademickiej reprezentacji Polski są miasto stołeczne Warszawa oraz marka Dare 2b – producent odzieży sportowej. Patronem medialnym jest Onet.pl.

Zapraszamy do oglądania galeria zdjęć: [GALERIA]

Wideorelacja z wydarzenia

Maciej Gaca Dyrektor Generalny Warszawskiego Biura Handlowego w Tajpej

prof. dr hab. Andrzej Rokita - Rektor Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu

Share
Michał Grabowski

Biuro Prasowe Polskiej Misji Uniwersjadowej.
Administrator i redaktor strony uniwersjada.pl.
Masz pytania? Pisz:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dane kontaktowe

  • Kredytowa 1A, Warszawa, Polska
  • +48 22 849 71 36 kom. +48 513 066 210

Oficjalna strona akademickiej reprezentacji Polski na XXIX Letnią Uniwersjadę Taipei 2017

XXIX Letnia Uniwersjada

29. Letnia Uniwersjada odbywa się w Taipei. Do zdobycia będzie 270 kompletów medali w 22 dyscyplinach. Dla potrzeb uniwersjady przygotowano blisko 80 obiektów sportowych. Spodziewany jest udział ponad 12 tys. sportowców z ponad 150 krajów. Polska wystawi blisko 200-osobową reprezentację, która wystartuje w 14 dyscyplinach.