Zapowiedź wydarzeń 29. Letniej Uniwersjady w dniu 22 sierpnia

 

We wtorek najliczniejszą grupą Polaków, która wystartuje w Tajpej ponownie będą pływacy.

 

 

Tradycyjnie o 3 w nocy polskiego czasu rozpoczną się wyścigi eliminacyjne. W porannych eliminacjach na 200 m stylem motylkowym wystąpi Michał Poprawa (AZS AWF Katowice). Na 200 m stylem klasycznym o awans do półfinału powalczy Marcin Stolarski (KS Warta Poznań). W eliminacjach 200 m stylem zmiennym wezmą udział Paula Żukowska (WKS Śląsk Wrocław) i Alicja Tchórz (MKS Juvenia Wrocław). Tchórz i Klaudia Naziębło wystartują w wyścigach eliminacyjnych na 100 m stylem grzbietowym. W sesji wieczornej, która rozpocznie się o 13 polskiego czasu, w finale 200 m stylem dowolnym popłynie Kacper Majchrzak (KS Warta Poznań). W finałowym wyścigu na 200 m stylem zmiennym wystartuje Michał Poprawa (AZS AWF Katowice).

Polscy kibice liczą na podtrzymanie dobrej passy naszych reprezentantów w szermierce. Jutro w Tajpej w turnieju floretu mężczyzn wystąpią Bartosz Cegielski (AZS AWF Poznań), Louis de Bazelaire de Boucheporn, Jakub Surwiłło (obaj AZS AWF Warszawa) i Maxime Tarasiewicz (KS Wrocławianie). Pierwsze walki zaplanowano na godzinę 3 polskiego czasu. W turnieju szabli kobiet wystartują medalistka poprzedniej Uniwersjady w Gwangju Marta Puda (TMS Sosnowiec), Angelika Wątor (ZKS Sosnowiec), Katarzyna Kędziora (AZS Poznań) i Martyna Komisarczyk (AZS AWF Warszawa). Panie wyjdą na plansze o godzinie 8 polskiego czasu.

W tenisie ziemnym swoje pierwsze mecze singlowe rozegrają Justyna Jegiołka (UKS Smecz Leśnica) i Piotr Matuszewski (AZS Poznań). Matuszewski rozpocznie swoje spotkanie o godzinie 3:30 polskiego czasu, a Jegiołka po godzinie 5:00 polskiego czasu. Po godzinie 8 polskiego czasu w turniejach deblowych zagrają Justyna Jegiołka i Paulina Czarnik (GKS Górnik Bytom) oraz Szymon Walków (Redeco Wrocław) i Kamil Gajewski (Sopot Tenis Klub).

Drugie spotkanie w grupie C rozegrają polskie koszykarki, które zmierzą się z faworyzowanymi Amerykankami. Początek meczu o godzinie 6:30 polskiego czasu.

W podnoszeniu ciężarów w kategorii do 63 kg wystartuje Monika Dzienis (UKS Talent Wrocław). Polka wyjdzie na pomost o godzinie 3:30 polskiego czasu.

W łucznictwie klasycznym kobiety i mężczyźni wystąpią w turniejach drużynowych. O godzinie 4:15 polskiego czasu w 1/8 finału Polki zmierzą się z Ukrainkami. O godzinie 5 polskiego czasu trudne zadanie w 1/8 czeka Polaków – ich przeciwnikami będą gospodarze.

Od startu w turniejach drużynowych rozpoczną swoje starty w Tajpej tenisiści stołowi. O godzinie 4 i 10 polskiego czasu zagrają kobiety, zaś o 9 i 14 swoje spotkania rozegrają mężczyźni.

W judo w kategorii do 66 kg wystartuje Patryk Wawrzyczek, a kategorii do 73 kg powalczy Wiktor Mrówczyński (obaj AZS AWF Katowice). W rywalizacji kobiet w kategorii do 57 kg wystąpi olimpijka z Rio de Janeiro Arleta Podolak (Gwardia Warszawa). Początek walk we wszystkich kategoriach zaplanowano na godzinę 3 polskiego czasu.

Starty w Tajpej rozpoczynają polscy taekwondziści. W kategorii do 57 kg wśród kobiet wystartuje Patrycja Adamkiewicz (AZS AWF Warszawa). W rywalizacji mężczyzn w kategorii do 68 kg na starcie stanie Jakub Posadzy (UKS TKD Kornik). Pierwsze walki odbędą się o godzinie 3 polskiego czasu.

 

Share
Michał Grabowski

Biuro Prasowe Polskiej Misji Uniwersjadowej.
Administrator i redaktor strony uniwersjada.pl.
Masz pytania? Pisz:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dane kontaktowe

  • Kredytowa 1A, Warszawa, Polska
  • +48 22 849 71 36 kom. +48 513 066 210

Oficjalna strona akademickiej reprezentacji Polski na XXIX Letnią Uniwersjadę Taipei 2017

XXIX Letnia Uniwersjada

29. Letnia Uniwersjada odbywa się w Taipei. Do zdobycia będzie 270 kompletów medali w 22 dyscyplinach. Dla potrzeb uniwersjady przygotowano blisko 80 obiektów sportowych. Spodziewany jest udział ponad 12 tys. sportowców z ponad 150 krajów. Polska wystawi blisko 200-osobową reprezentację, która wystartuje w 14 dyscyplinach.