Kacper Majchrzak srebrnym medalistą

Kacper Majchrzak zdobył srebrny medal 29. Letniej Uniwersjady w Tajpej. Polski pływak zajął drugie miejsce w finale wyścigu na 200 metrów stylem dowolnym i wynikiem 1:46,19 ustanowił nowy rekord Polski.

Majchrzak rozpoczął spokojnie, po pierwszej pięćdziesiątce był dopiero szósty, ale później płynął bardzo szybko. W połowie dystansu plasował się na piątym miejscu, po kolejnych pięćdziesięciu metrach był trzeci, a finiszował tuż za Litwinem Danasem Rapsysem. - Świetny finisz kolegi z toru obok, ostatnio ja wygrałem na Pucharze Świata, a on teraz. Poszło wszystko zgodnie z planem, ustanowiłem nowy rekord życiowy i rekord Polski, więc jest krok do przodu. Bardzo się z tego cieszę – mówił Majchrzak. To czwarty medal zdobyty jak na razie przez polskich sportowców w Tajpej. Wcześniej biało-czerwoni zdobyli trzy krążki w turniejach indywidualnych szpadzistów – Aleksandra Zamachowska złoty, Kamila Pytka srebrny, a Filip Broniszewski brązowy.

We wtorek w finale popłynął także Michał Poprawa, który zajął szóste miejsce w wyścigu na 200 metrów style zmiennym. Do finału 50 metrów stylem grzbietowym pewnie awansował Tomasz Polewka, który wygrał swoją serię półfinałową, a w sumie miał drugi czas i w środę powalczy o medal. Niestety, dwójce pozostałych półfinalistów nie udało się awansować do finałów. Dziewiąty czas w półfinałach uzyskała na 100 m stylem grzbietowym Alicja Tchórz. Z kolei na trzynastej pozycji swój występ na 200 m stylem zmiennym ukończyła Paula Żukowska.