Paweł Fajdek dotarł do Tajpej

Trzykrotny złoty medalista uniwersjadowy oraz trzykrotny mistrz świata w rzucie młotem Paweł Fajdek przyleciał we wtorek do Tajpej.

W środę rozpoczną się zawody lekkoatletyczne, a Fajdek kilkanaście godzin po przylocie weźmie udział w kwalifikacjach. - Mierzę w swój czwarty złoty medal na uniwersjadzie, ale chcę też zmierzyć się z rekordem uniwersjady, który należy do Iwana Tichona, a wiadomo, jaki mam stosunek do tego człowieka – mówi Fajdek. Polski młociarz przyleciał do Tajpej z Birmingham, gdzie odbyły się zawody Diamentowej Ligi. Razem z mistrzem świata na Tajwan przyleciał także polski kulomiot Konrad Bukowiecki.

Paweł Fajdek: "Przyjeżdzam rozprawić się z rekordem Tichona!" :

 

Share
Michał Grabowski

Biuro Prasowe Polskiej Misji Uniwersjadowej.
Administrator i redaktor strony uniwersjada.pl.
Masz pytania? Pisz:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dane kontaktowe

  • Kredytowa 1A, Warszawa, Polska
  • +48 22 849 71 36 kom. +48 513 066 210

Oficjalna strona akademickiej reprezentacji Polski na XXIX Letnią Uniwersjadę Taipei 2017

XXIX Letnia Uniwersjada

29. Letnia Uniwersjada odbywa się w Taipei. Do zdobycia będzie 270 kompletów medali w 22 dyscyplinach. Dla potrzeb uniwersjady przygotowano blisko 80 obiektów sportowych. Spodziewany jest udział ponad 12 tys. sportowców z ponad 150 krajów. Polska wystawi blisko 200-osobową reprezentację, która wystartuje w 14 dyscyplinach.