Wizyta w Warszawskim Biurze Handlowym

Przedstawiciele Polskiej Misji Uniwersjadowej, na zaproszenie dyrektora dra Macieja Gacy, odwiedzili przedstawicielstwo Warszawskiego Biura Handlowego w Tajpej. Polska placówka, z uwagi na specyficzny charakter kontaktów dwustronnych, odpowiada zakresem swych działań za całokształt relacji gospodarczych, naukowych i edukacyjnych oraz kulturalnych i publicznych (wliczając sport) między Polską a Tajwanem.  

 

Prezes AZS, prof. Alojzy Nowak, raz jeszcze podziękował dyrektorowi i wszystkim pracownikom Biura za przygotowanie i przeprowadzenie „Dnia Polskiego” w Tajpej, który odbył się w niedzielę. - Była to znakomita promocja Polski i sportu akademickiego, a także zaznaczenie tego typu kontaktów dla  rozwoju wszechstronnej współpracy z Tajwanem – mówi Nowak. Wydarzenia przygotowane przez Warszawskie Biuro Handlowe przyciągnęły na Uniwersytet w Tajpej liczne grono osób związanych z Polską, a także przedstawicieli wielu firm, na co dzień realizujących tajwańsko-polskie przedsięwzięcia. Dyrektor Maciej Gaca wskazał na wiele przesłanek pozwalających na intensyfikację współpracy Polski i Tajwanu w najbliższym czasie. Wśród nich jest rosnąca popularność studiów w Polsce. Dzisiaj w Polsce uczy się ponad ośmiuset studentów z Tajwanu, głównie na kierunkach medycznych.

 

Share
Michał Grabowski

Biuro Prasowe Polskiej Misji Uniwersjadowej.
Administrator i redaktor strony uniwersjada.pl.
Masz pytania? Pisz:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dane kontaktowe

  • Kredytowa 1A, Warszawa, Polska
  • +48 22 849 71 36 kom. +48 513 066 210

Oficjalna strona akademickiej reprezentacji Polski na XXIX Letnią Uniwersjadę Taipei 2017

XXIX Letnia Uniwersjada

29. Letnia Uniwersjada odbywa się w Taipei. Do zdobycia będzie 270 kompletów medali w 22 dyscyplinach. Dla potrzeb uniwersjady przygotowano blisko 80 obiektów sportowych. Spodziewany jest udział ponad 12 tys. sportowców z ponad 150 krajów. Polska wystawi blisko 200-osobową reprezentację, która wystartuje w 14 dyscyplinach.