Wizyta w Warszawskim Biurze Handlowym

Przedstawiciele Polskiej Misji Uniwersjadowej, na zaproszenie dyrektora dra Macieja Gacy, odwiedzili przedstawicielstwo Warszawskiego Biura Handlowego w Tajpej. Polska placówka, z uwagi na specyficzny charakter kontaktów dwustronnych, odpowiada zakresem swych działań za całokształt relacji gospodarczych, naukowych i edukacyjnych oraz kulturalnych i publicznych (wliczając sport) między Polską a Tajwanem.

Prezes AZS, prof. Alojzy Nowak, raz jeszcze podziękował dyrektorowi i wszystkim pracownikom Biura za przygotowanie i przeprowadzenie „Dnia Polskiego” w Tajpej, który odbył się w niedzielę. - Była to znakomita promocja Polski i sportu akademickiego, a także zaznaczenie tego typu kontaktów dla  rozwoju wszechstronnej współpracy z Tajwanem – mówi Nowak. Wydarzenia przygotowane przez Warszawskie Biuro Handlowe przyciągnęły na Uniwersytet w Tajpej liczne grono osób związanych z Polską, a także przedstawicieli wielu firm, na co dzień realizujących tajwańsko-polskie przedsięwzięcia. Dyrektor Maciej Gaca wskazał na wiele przesłanek pozwalających na intensyfikację współpracy Polski i Tajwanu w najbliższym czasie. Wśród nich jest rosnąca popularność studiów w Polsce. Dzisiaj w Polsce uczy się ponad ośmiuset studentów z Tajwanu, głównie na kierunkach medycznych.