Tomasz Polewka piąty, Kacper Majchrzak w kolejnym finale

Tomasz Polewka zajął piąte miejsce w finale wyścigu na pięćdziesiąt metrów stylem grzbietowym na uniwersjadowej pływalni w Tajpej. Do finału stu metrów stylem dowolnym z drugim czasem awansował Kacper Majchrzak.

Polewka miał kłopoty, bo zaczepił o linę, przez co nieco stracił. - Gdyby przed uniwersjadą ktoś powiedział mi, że na 50 metrów będę piąty to wziąłbym w ciemno, więc jest ok – mówił Polewka. Ale zachwycony nie był, tym bardziej, że w półfinale miał czas minimalnie lepszy. W pełni zadowolony był za to Majchrzak, który kolejny raz w Tajpej popłynął świetnie. Po srebrnym medalu i rekordzie Polski na 200 m stylem dowolnym teraz z drugim czasem wszedł do finału 100 metrów dowolnym. - Miałem czas blisko rekordu życiowego, więc jest dobrze, może jeszcze powalczę o życiówkę. Nie będę ukrywał, że jestem w szczytowej formie – mówił Majchrzak, który w czwartek popłynie w finale.

Tomasz Polewka: "Przed uniwersjadą 5. miejsce brałbym w ciemno"

Kacper Majchrzak: "Latam, aż miło"

Share
Michał Grabowski

Biuro Prasowe Polskiej Misji Uniwersjadowej.
Administrator i redaktor strony uniwersjada.pl.
Masz pytania? Pisz:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dane kontaktowe

  • Kredytowa 1A, Warszawa, Polska
  • +48 22 849 71 36 kom. +48 513 066 210

Oficjalna strona akademickiej reprezentacji Polski na XXIX Letnią Uniwersjadę Taipei 2017

XXIX Letnia Uniwersjada

29. Letnia Uniwersjada odbywa się w Taipei. Do zdobycia będzie 270 kompletów medali w 22 dyscyplinach. Dla potrzeb uniwersjady przygotowano blisko 80 obiektów sportowych. Spodziewany jest udział ponad 12 tys. sportowców z ponad 150 krajów. Polska wystawi blisko 200-osobową reprezentację, która wystartuje w 14 dyscyplinach.