Konrad Bukowiecki ze srebrnym medalem

Konrad Bukowiecki zdobył srebrny medal 29. Letniej Uniwersjady w Tajpej w pchnięciu kulą. To pierwszy krążek biało-czerwonych wywalczony na stadionie lekkoatletycznym w stolicy Tajwanu.

Drugie miejsce na podium Bukowieckiemu zapewnił wynik 20,16 m. - Wynik nie jest dobry, bo człowiek, który pcha prawie 22 metry, nie może być z tego zadowolony. Fajnie, że jest medal, chociaż apetyty na pewno były większe – mówił Bukowiecki. W pierwszej próbie Polak uzyskał niespełna 19 metrów. - Dawno nie było tak słabego pchnięcia w moim wykonaniu. Dobrze, że później się poprawiłem. Cały konkurs dziwnie mi się pchało, troszkę bałem się, żeby nie spalić – dodał. Bukowiecki dotarł do Tajpej ledwie kilkanaście godzin przed startem. - To nie jest usprawiedliwienie, bo zdecydowałem się na start w Birmingham, gdzie start też mi słabo poszedł – mówił polski kulomiot. Drugi ze startujących w konkursie Polaków, Jakub Szyszkowski, uplasował się na piątym miejscu.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć: [GALERIA]

 

Konrad Bukowiecki - srebrny medalista XXI Letniej Uniwersjady w pchnięciu kulą:

Share
Michał Grabowski

Biuro Prasowe Polskiej Misji Uniwersjadowej.
Administrator i redaktor strony uniwersjada.pl.
Masz pytania? Pisz:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dane kontaktowe

  • Kredytowa 1A, Warszawa, Polska
  • +48 22 849 71 36 kom. +48 513 066 210

Oficjalna strona akademickiej reprezentacji Polski na XXIX Letnią Uniwersjadę Taipei 2017

XXIX Letnia Uniwersjada

29. Letnia Uniwersjada odbywa się w Taipei. Do zdobycia będzie 270 kompletów medali w 22 dyscyplinach. Dla potrzeb uniwersjady przygotowano blisko 80 obiektów sportowych. Spodziewany jest udział ponad 12 tys. sportowców z ponad 150 krajów. Polska wystawi blisko 200-osobową reprezentację, która wystartuje w 14 dyscyplinach.