Dwie Polki w finale rzutu młotem

Malwina Kopron wygrała, a Joanna Fiodorow uzyskała trzecią odległość w eliminacjach rzutu młotem kobiet podczas 23. Letniej Uniwersjady w Tajpej. Obie Polki pewnie awansowały do finału, który odbędzie się w sobotę.

Kopron uzyskała odelgłość 73,01 i uzyskała blisko pięć metrów przewagi nad następną zawodniczką. - Przyjechałam tu po złoto, forma nadal jest dobra. Ważne jest tylko, żeby dobrze czuć się w sobotę, bo jest tutaj strasznie gorąco – mówiła Kopron. - Jest bardzo trudno, bo jest naprawdę gorąco. Dało się to we znaki, ale nie ma co narzekać, bo wszyscy rzucamy w takich samych warunkach. Konkurencja jest dość spora, nie mówię, że będzie złoto, bo Malwina też rzuca daleko. Interesuje mnie medal, a który to zobaczymy – komentowała Fiodorow, która uzyskała 67,23 m.

Malwina Kopron po awansie do finału rzutu młotem

Joann aFiodorow: "Przyjechałam tu po medal"

Share
Michał Grabowski

Biuro Prasowe Polskiej Misji Uniwersjadowej.
Administrator i redaktor strony uniwersjada.pl.
Masz pytania? Pisz:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dane kontaktowe

  • Kredytowa 1A, Warszawa, Polska
  • +48 22 849 71 36 kom. +48 513 066 210

Oficjalna strona akademickiej reprezentacji Polski na XXIX Letnią Uniwersjadę Taipei 2017

XXIX Letnia Uniwersjada

29. Letnia Uniwersjada odbywa się w Taipei. Do zdobycia będzie 270 kompletów medali w 22 dyscyplinach. Dla potrzeb uniwersjady przygotowano blisko 80 obiektów sportowych. Spodziewany jest udział ponad 12 tys. sportowców z ponad 150 krajów. Polska wystawi blisko 200-osobową reprezentację, która wystartuje w 14 dyscyplinach.