Konrad Czerniak czwarty, Alicja piąta

 

Konrad Czerniak zajął czwarte miejsce w finale 100 metrów stylem motylkowym na uniwersjadowej pływalni. To najlepszy z wyników biało-czerwonych w piątek.

 

Po pierwszej pięćdziesiątce Czerniak był trzeci, ale nie zdołał utrzymać tej pozycji. Dwadzieścia minut później musiał wystartować w półfinale 50 metrów stylem dowolnym. Osiągnął ósmy czas i awansował do finału. - Nie jest łatwo zebrać się w ciągu dwudziestu minut. Bardzo pomógł mi kolega z reprezentacji Filip Wypych, który zajął się moimi rzeczami i pozwolił mi się zająć tylko rozpływaniem – komentował Czerniak. W finale 100 metrów motylkiem Czerniakowi zabrakło tylko 0,04 sek. do brązowego medalu. - Wcześniej brakowało mi 0,08 sek. Może wreszcie się to jakoś odwróci – mówił Polak. Piąte miejsce na 50 metrów grzbietowym zajęła Alicja Tchórz. - Apetyty miałam większe, ale z drugiej strony piąta lokata jest moim najlepszym wynikiem na uniwersjadzie – mówiła Tchórz. W finale wystąpiła także męska sztafeta 4x200 metrów stylem dowolnym. Biało-czerwoni w składzie Mateusz Wysoczyński, Rafał Bugdoł, Michał Poprawa i Kacper Majchrzak uplasowali się na piątej pozycji.

Alicja Tchórz: "Apetyt miałam na więcej"

Konrad Czerniak: "O włos o medal, mam nadzieję, że jutro już będzie medal"

Share
Michał Grabowski

Biuro Prasowe Polskiej Misji Uniwersjadowej.
Administrator i redaktor strony uniwersjada.pl.
Masz pytania? Pisz:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dane kontaktowe

  • Kredytowa 1A, Warszawa, Polska
  • +48 22 849 71 36 kom. +48 513 066 210

Oficjalna strona akademickiej reprezentacji Polski na XXIX Letnią Uniwersjadę Taipei 2017

XXIX Letnia Uniwersjada

29. Letnia Uniwersjada odbywa się w Taipei. Do zdobycia będzie 270 kompletów medali w 22 dyscyplinach. Dla potrzeb uniwersjady przygotowano blisko 80 obiektów sportowych. Spodziewany jest udział ponad 12 tys. sportowców z ponad 150 krajów. Polska wystawi blisko 200-osobową reprezentację, która wystartuje w 14 dyscyplinach.