Malwina Kopron ma złoty medal i rekord uniwersjady

Malwina Kopron zdobyła złoty medal 29. Letniej Uniwersjady w rzucie młotem. Polka przy okazji rzutem na odległość 76,85 m ustanowiła nowy rekord życiowy oraz rekord uniwersjady. Brązowy medal w tej samej konkurencji zdobyła Joanna Fiodorow.

malwina medaljoanna medal

Kopron rzut, który dał jej złoto oddała w pierwszej serii. Później rzucała także daleko, ale minimalnie krócej, niż w pierwszej kolejce. Polka była zdecydowanym faworytem uniwersjady i nie ukrywała, że interesuje ją wyłącznie złoty medal. Konkurencja nie miała z Kopron żadnych szans – druga  w konkursie Białorusinka Hanna Malyszczyk uzyskała odległość 74,93 m, czyli blisko trzy metry krótszą. Fiodorow brązowy medal dał rzut na odległość 71,33 m.

Rekordowy rzut Malwiny Kopron:

 Wypowiedź Malwiny Kopron tuż po konkursie: 

Joanna Fiodorow: "To moja ostatnia uniwersjada i piękne podsumowanie"

Share
Michał Grabowski

Biuro Prasowe Polskiej Misji Uniwersjadowej.
Administrator i redaktor strony uniwersjada.pl.
Masz pytania? Pisz:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dane kontaktowe

  • Kredytowa 1A, Warszawa, Polska
  • +48 22 849 71 36 kom. +48 513 066 210

Oficjalna strona akademickiej reprezentacji Polski na XXIX Letnią Uniwersjadę Taipei 2017

XXIX Letnia Uniwersjada

29. Letnia Uniwersjada odbywa się w Taipei. Do zdobycia będzie 270 kompletów medali w 22 dyscyplinach. Dla potrzeb uniwersjady przygotowano blisko 80 obiektów sportowych. Spodziewany jest udział ponad 12 tys. sportowców z ponad 150 krajów. Polska wystawi blisko 200-osobową reprezentację, która wystartuje w 14 dyscyplinach.