Taekwondo ze srebrem w drużynie!

Mamy srebro! Taekwondo zdobywa już trzeci medal podczas tej uniwersjady!

Tym razem kobieca stanęła na drugim stopniu podium. W finałowym pojedynku Polki uległy swoim przeciwniczkom z Serbii 36-5. Biało-czerwone doskonale spisywały się w hali Taoyuan Arena, pokonując kolejno drużyny Francji 18:16, Węgier 13:12 i Meksyku 10:8.  To ogromny sukces tej reprezentacji, który pozwala myśleć o dalszych sukcesach w tej dyscyplinie! Reprezentacja wystąpiła w składzie: Krzemieniecka Aleksandra, Leporowska Magdalena, Adamkiewicz Patrycja i Okoniewska Hanna

Gorzej poszło męskiej drużynie w składzie Karol Hołubowicz, Jarosław Mecmajer, Mikołaj Szaferski i Jakub Posadzy. Polacy po pokonaniu Brazylii 27:25 i Mongolii 26:24 przegrali w ćwierćfinale z Kazachstanem 21:22.

Przypomnijmy, że w czwartek pierwszy polski medal w historii tej dyscypliny na uniwersjadach – srebrny – zdobyła Aleksandra Kowalczuk, a dzień później brąz wywalczył Kołecki.

Gratulujemy!

Aleksandra Krzemieniecka: "W finale zmęczenie dało o sobie znać, ale jesteśmy zadowolone"

Share
Michał Grabowski

Biuro Prasowe Polskiej Misji Uniwersjadowej.
Administrator i redaktor strony uniwersjada.pl.
Masz pytania? Pisz:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dane kontaktowe

  • Kredytowa 1A, Warszawa, Polska
  • +48 22 849 71 36 kom. +48 513 066 210

Oficjalna strona akademickiej reprezentacji Polski na XXIX Letnią Uniwersjadę Taipei 2017

XXIX Letnia Uniwersjada

29. Letnia Uniwersjada odbywa się w Taipei. Do zdobycia będzie 270 kompletów medali w 22 dyscyplinach. Dla potrzeb uniwersjady przygotowano blisko 80 obiektów sportowych. Spodziewany jest udział ponad 12 tys. sportowców z ponad 150 krajów. Polska wystawi blisko 200-osobową reprezentację, która wystartuje w 14 dyscyplinach.