Sobota bez medali pływaków w Tajpej

 

W sobotę biało-czerwoni pokazali się w sześciu finałach, a najwyżej sklasyfikowana została męska sztafeta 4x100 metrów stylem zmiennym w składzie Tomasz Polewka, Marcin Stolarski, Konrad Czerniak i Kacper Majchrzak.

 

Polacy uplasowali się na czwartym miejscu. Słabo zaczął Polewka, który przypłynął ostatni, podobnie jak płynący na drugiej zmianie stylem klasycznym Stolarski. Za odrabianie strat zabrał się Czerniak, który wyprowadził biało-czerwonych na piątą lokatę, a kraulista Majchrzak poprawił jeszcze miejsce, ale na podium wskoczyć się nie udało. Dla Czerniaka był to drugi finał w wieczornej sesji na pływalni, bo wcześniej ukończył na ósmym miejscu zmagania na 50 metrów stylem dowolnym. Także ósme miejsce zajęła żeńska sztafeta 4x100 metrów zmiennym w składzie Alicja Tchórz,  Dominika Sztandera, Klaudia Naziębło i Anna Dowgiert. Najlepiej popłynęła Tchórz, bo po stylu grzbietowym Polki klasyfikowały się na szóstej pozycji. Później jednak spadły. W finale na 50 metrów stylem klasycznym popłynęła Dominika Sztandera, która zajęła piąte miejsce, tracąc do brązowego medalu 0,09 sekundy. Również piąty na 400 metrów zmiennym był Dawid Szwedzki, a na szóstym miejscu na 200 motylkiem uplasowała się Klaudia Naziębło. Sobota była ostatnim dniem zmagań na pływalni, ale to nie koniec pływackich emocji w Tajpej. W niedzielę odbędą się wyścigi na wodach otwartych. O godz. 6 rano – w Polsce będzie wtedy północ – na dziesięciokilometrową trasę wyruszą panowie, a wśród nich Krzysztof Pielowski. Kwandrans później w wodzie zameldują się panie. Polskę reprezentować będą Justyna Burska i Joanna Zachoszcz.

 

Share
Michał Grabowski

Biuro Prasowe Polskiej Misji Uniwersjadowej.
Administrator i redaktor strony uniwersjada.pl.
Masz pytania? Pisz:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dane kontaktowe

  • Kredytowa 1A, Warszawa, Polska
  • +48 22 849 71 36 kom. +48 513 066 210

Oficjalna strona akademickiej reprezentacji Polski na XXIX Letnią Uniwersjadę Taipei 2017

XXIX Letnia Uniwersjada

29. Letnia Uniwersjada odbywa się w Taipei. Do zdobycia będzie 270 kompletów medali w 22 dyscyplinach. Dla potrzeb uniwersjady przygotowano blisko 80 obiektów sportowych. Spodziewany jest udział ponad 12 tys. sportowców z ponad 150 krajów. Polska wystawi blisko 200-osobową reprezentację, która wystartuje w 14 dyscyplinach.