Podsumowanie występów Polaków w dniu 26.08

W sobotę w Tajpej Polacy zdobyli trzy medale. W sumie na koncie biało-czerwonych jest już osiemnaście medali – pięć złotych, siedem srebrnych i sześć brązowych.

Wydarzeniem dnia był świetny występ lekkoatletki Malwiny Kopron. Zawodniczka AZS UMCS Lublin, studentka UMCS Lublin zdobyła złoty medal w konkursie rzutu młotem, ustanawiając nowy rekord Uniwersjady i rekord życiowy, będący drugim w tym roku wynikiem na świecie. Brąz wywalczyła Joanna Fiodorow (AZS Poznań, WSWFiT Białystok). Tuż za podium na 100 m przez płotki uplasowała się Karolina Kołeczek (MUKS Wisła Junior Sandomierz, AWF Kraków). Piąte miejsce w stojącym na niezwykle wysokim poziomie konkursie rzutu oszczepem zajął Marcin Krukowski (KS Warszawianka, WSFiZ). Piąta w skoku o tyczce była Justyna Śmietanka (AZS AWF Warszawa, UKSW Warszawa), a ósma Kamila Przybyła (CWZS SL Zawisza Bydgoszcz, WSG Bydgoszcz). Na piątym miejscu finał 400 m przez płotki ukończył Patryk Dobek (SKLA Sopot, Uniwersytet Szczeciński). Dziesiąta na 3000 m z przeszkodami była Matylda Kowal (CWKS Resovia Rzeszów, Uniwersytet Rzeszowski). W półfinale 200 m z dalszej rywalizacji odpadł Artur Zaczek (AZS Poznań, WSHiU Poznań).

Do finału pchnięcia kulą kobiet awansowały Paulina Guba (OKS Start Otwock, AWFiS Gdańsk) i Klaudia Kardasz (KS Podlasie Białystok, Politechnika Opolska). W eliminacjach rzutu dyskiem trzy nieudane próby miał Bartłomiej Stój (KU AZS Politechniki Opolskiej, Politechnika Opolska). W biegach na 800 m pewną kwalifikację do półfinału uzyskali Michał Rozmys (UKS Barnim Goleniów, Uniwersytet Szczeciński) i Artur Kuciapski (AZS AWF Warszawa, WSEwS Warszawa). Problemów z awansem do kolejnej rundy 110 m przez płotki nie miał Damian Czykier (KS Podlasie Białystok, Politechnika Warszawska). Prawo startu w finale 1500 m kobiet wywalczyła Martyna Galant (AZS Poznań, UP Poznań).

W turnieju drużynowym kobiet w taekwondo Polki w składzie Aleksandra Krzemieniecka (AZS AWF Warszawa, AWF Warszawa), Magdalena Leporowska (AZS Poznań, WSHiU Poznań), Patrycja Adamkiewicz (AZS AWF Warszawa, AWF Warszawa) i Hanna Okoniewska (AZS Poznań, AWF Poznań) zdobyły srebrny medal. Reprezentantki Polski pokonały kolejno Francuzki, Węgierki i Meksykanki, by dopiero w finale ulec Serbkom. W turnieju drużynowym mężczyzn Polacy dotarli do ćwierćfinału, w którym zaledwie jednym punktem przegrali z Kazachami.

W ostatnim dniu zmagań na pływalni w Tajpej najbliżej medalu była męska sztafeta 4x100 m stylem zmiennym, która zajęła czwarte miejsce. Na piątych pozycjach rywalizację ukończyli  Dominika Sztandera (MKS Juvenia Wrocław, AWF Wrocław) na 50 m stylem klasycznym i Dawid Szwedzki (WKS Śląsk Wrocław, SWPS UH-S Wrocław) na 400 m stylem zmiennym. Szósta w finale 200 m stylem motylkowym była Klaudia Naziębło (MKS Juvenia Wrocław, Virginia University). Ósme miejsce w finale 50 m stylem dowolnym zajął Konrad Czerniak (AZS UMCS Lublin, UMCS Lublin). Także na ósmej pozycji uplasowała się sztafeta kobiet 4x100 m stylem zmiennym.

Koszykarki wygrały z Koreą Południową 79:56 w walce o miejsca 13-16 i zmierzą się z Chile o miejsce 13. w turnieju uniwersjadowym.

W tenisie ziemnym w grze mieszanej Justyna Jegiołka (UKS Smecz Leśnica, WSZiA Opole) i Kamil Gajewski (Sopot Tenis Klub, Uczelnia Łazarskiego) przegrali swoje spotkanie w trzeciej rundzie i odpadli z turnieju.

Po trzeciej rundzie zmagań golfistów najwyżej sklasyfikowanym Polakiem jest Jan Szmidt (Toya Golf&Country Club Wrocław, WSB Wrocław), który w turnieju mężczyzn zajmuje 21. miejsce.

W tenisie stołowym Polacy rozegrali kolejne spotkania grupowe. Dwa zwycięstwa odniosła Klaudia Kusińska (GLKS Nadarzyn, WS Trenerów Sportu Warszawa). Natalia Bajor (AZS UE Wrocław, WSZiA Opole) wygrała jeden mecz i w jednym poniosła porażkę. W swoim spotkaniu wyższość rywalki musiała uznać Roksana Załomska (AZS AJD Częstochowa, AJD Częstochowa). W turnieju mężczyzn Polacy odnotowali dziś zwycięstwa Patryka Zatówki (Kolping Frac Jarosław, AWFiS Gdańsk) I Piotra Chodorskiego (KS Spójnia Warszawa, PWSZ Leszno).