Brązowy medal żeńskiej sztafety 4x100 metrów (aktualizacja!)

Żeńska sztafeta 4x100 metrów zdobyła brązowy SREBRNY! medal 29. Letniej Uniwersjady w Tajpej.

Polki, biegnące w składzie Kamila Ciba, Agata Forkasiewicz, Małgorzata Kołdej i Karolina Zagajewska uzyskały czas 44,19 sek. i przegrały tylko z ekipami Kazachstanu i Szwajcarii. Biało-czerwone w eliminacjach uzyskały pierwszy czas, a w swojej serii pokonały m.in. biegaczki z Kazachstanu, które w sobotę cieszyły się ze złotego medalu. W finale pobiegły o 0,09 sek. wolniej, niż w eliminacjach. To już 24. medal polskiej ekipy w Tajpej, a na tym nie koniec, bo jeszcze na stadionie lekkoatletycznym w sobotę biało-czerwoni mają szanse medalowe, m.in. w biegu sztafet 4x400 metrów, gdzie Polki są jednym z głównych faworytów. Finał w tej konkurencji rozpocznie się o godz. 13.35 czasu polskiego.

AKTUALIZACJA!

Komisja sędziowska po analizie wideo zdyskwalifikowała sztafetę Kazachstanu! W tej sytuacji nasze zawodniczki zajmują drugie miejsce i zdobywają srebrny medal.

Małgorzata Kołej: "Z brązu też się cieszyłyśmy, ale srebro jest o wiele lepsze"