Podsumowanie występów Polaków w dniu 28.08

W poniedziałek Polacy zakończyli swój udział w Letniej Uniwersjadzie. W Tajpej reprezentanci Polski zdobyli łącznie 25 medali

Ostatnie medale na Tajwanie były dzielem lekkoatletów. Na podium stanęły dwie kobiece sztafety 4x100 m i 4x100 m. Sztafeta 4x400 m kobiet w składzie Małgorzata Hołub (KS Bałtyk Koszalin, Politechnika Koszalińska), Iga Baumgart (BKS Bydgoszcz, UKW Bydgoszcz), Patrycja Wyciszkiewicz (AZS Poznań, UE Poznań) i Justyna Święty (AZS AWF Katowice, AWF Katowice) wywalczyła złoty medal. Medalistki ostatnich Mistrzostw Świata nie dały żadnych szans rywalkom i prowadziły od pierwszych do ostatnich metrów finałowego wyścigu. Polki obroniły tym samym tytuł wywalczony przed dwoma laty w Gwangju. Medale otrzymały także zawodniczki, które wystąpiły w biegu eliminacyjnym – Martyna Dąbrowska (UKS 19 Bojary Białystok, Politechnika Białostocka) i Aleksandra Gaworska (AZS AWF Kraków, AWF Kraków).

Wcześniej srebrny medal zdobyła sztafeta 4x100 m w składzie Kamila Ciba (AZS Poznań, AWF Poznań), Agata Forkasiewicz (AZS AWF Wrocław, UM Wrocław), Małgorzata Kołdej (AZS UMCS Lublin, UMCS Lublin) i Karolina Zagajewska (AZS Łódź, Uniwersytet Łódzki). Polki przybiegły na metę jako trzecie, ale po dyskwalifikacji triumfatorek z Kazachstanu wywalczyły tytuł wicemistrzyń Uniwersjady.

Tuż za podium w biegu na 1500 m uplasowała się Martyna Galant (AZS Poznań, UP Poznań). Piąty w finale 800 m był Artur Kuciapski (AZS AWF Warszawa, WSEwS Warszawa).

Lekkoatleci wywalczyli tym samym czternaście medali. Więcej medali na Taipei Stadium zdobyli tylko Japończycy.

Koszykarki wygrały ostatnie spotkanie z Chile 66:52 i zostały sklasyfikowane na 13. miejscu w całym turnieju.

W badmintonie pary mieszane Kornelia Marczak (UKS Plesbad Pszczyna, Uniwersytet Opolski) i Krzysztof Jakowczuk oraz Magdalena Witek (SKB Liptol-Malow Suwałki, Uniwersytet Warszawski) i Przemysław Szydłowski (LKS Technik Głubczyce, Uniwersytet Opolski) dotarły do 1/8 finału. Także w 1/8 z turniejem pożegnał się kobiecy debel Magdalena Witek i Kornelia Marczak. W 1/16 finału gry deblowej mężczyzn odpadli Mateusz Biernacki (UKS Hubal Białystok, AWF Warszawa) i Przemysław Szydłowski.

Bez powodzenia w turniejach indywidualnych startowali tenisiści stołowi. Najlepiej z Polaków wypadł Piotr Chodorski (KS Spójnia Warszawa, PWSZ Leszno), który dotarł do 1/8  finału singla mężczyzn. Patryk Zatówka (AZS AWFiS Gdańsk, AWFiS Gdańsk) odpadł w 1/16 finału, a Michał Bańkosz (LKS Odra Maertaco Miękinia, UE Wrocław) w 1/32 finału. W singlu kobiet Klaudia Kusińska (GLKS Nadarzyn, WSTS Warszawa) pożegnała się z turniejem w 1/16 finału.