Nasza kadra

181 polskich zawodniczek i zawodników będzie walczyć o medale XXIX Letniej Uniwersjady. Oto nasza kadra.

 

 

Akademicka reprezentacja Polski - XXIX Letnia Uniwersjada Taipei 2017

BADMINTON
Mateusz Biernacki (AWF Warszawa, UKS Hubal Białystok)
Krzysztof Jakowczuk (AWF Warszawa, UKS Hubal Białystok)
Kornelia Marczak (Uniwersytet Opolski, UKS Plesbad Pszczyna)
Joanna Stanisz (UKSW Warszawa, ABRM Warszawa)
Przemysław Szydłowski (Uniwersytet Opolski, UKS Technik Głubczyce)
Mateusz Świerczyński (AWF Warszawa, UKS Orkan Przeźbierowo)
Magdalena Witek (Uniwersytet Warszawski, SKB Litpol-Malow Suwałki)
Trener: Ewa Jarocka-Burniewicz

GIMNASTYKA
Sebastian Cecot (AWFiS Gdańsk, AZS AWFiS Gdańsk)
Gabriela Janik (AWFiS Gdańsk, AZS AWFiS Gdańsk)
Piotr Kiełbik (AWF Kraków, AZS AWF Kraków)
Trenerzy: Leon Biskup, Andrei Yarstau

GOLF
Iga Józefiak (University of St Andrews, Golf Park Józefów) 
Artur Dziugieł (SWPS Warszawa, First Warsaw Golf) 
Amanda Majsterek (WSIiU Łódź, A&A Golf Club) 
Katarzyna Selwent (Bournemouth University, Przytok Golf & Resort) 
Jan Szałagan (Politechnika Wrocławska, Toya Golf & Country Club Wrocław) 
Jan Szmidt (WSB Wrocław, Toya Golf & Country Club Wrocław)
Trenerzy: Marek Józefiak, Michał Jadwisiak

JUDO
Patryk Ciechomski (AWF Katowice, AZS AWF Katowice) 
Tomasz Domański (AWFiS Gdańsk, AZS AWFiS Gdańsk) 
Kamil Grabowski (AWF Katowice, GKS Czarni Bytom) 
Urszula Hofman (Politechnika Wrocławska, AZS AWF Wrocław) 
Jakub Kubieniec (AWF Katowice, AZS AWF Katowice) 
Paula Kułaga (PWSZ Piła, TDK Trzcianka) 
Wiktor Mrówczyński (AWF Katowice, AZS AWF Katowice) 
Arleta Podolak (WSEwS Warszawa, Gwardia Warszawa) 
Joanna Stankiewicz (AWF Warszawa, AZS AWF Warszawa) 
Adrian Wala (AWF Katowice, AZS AWF Katowice) 
Patryk Wawrzyczek (AWF Katowice, AZS AWF Katowice)
Anna Załęczna (UMK Toruń, TKS Judo Toruń) 
Trenerzy: Marek Adam, Radosław Laskowski, Piotr Sadowski. Fizjoterapeuta: Adriana Szumska

KOSZYKÓWKA
Sylwia Bujniak (WSEwS Warszawa, MUKS Widzew Łódź) 
Beata Jaworska (AJP Gorzów Wlkp., AZS AJP Gorzów Wlkp.) 
Daria Marciniak (WSPiA Poznań, Enea AZS Poznań)
Monika Naczk (AWF Biała Podlaska, PGE MKK Siedlce) 
Jowita Ossowska (Uniwersytet Warszawski, AZS Uniwersytet Warszawski) 
Magdalena Pisera (UM Łódź, MUKS Widzew Łódź) 
Karolina Poboży (UAM Poznań, PGE MKK Siedlce) 
Kamila Podgórna (AWFiS Gdańsk, Basket 90 Gdynia) 
Amalia Rembiszewska (AWFiS Gdańsk, Basket 90 Gdynia) 
Zuzanna Sklepowicz (WSZiC Wrocław, KS Ślęza Wrocław) 
Agata Stępień (PWSZ Kalisz, TS Ostrovia Ostrów Wlkp.) 
Magdalena Szajtauer (AWF Gorzów Wlkp., AZS AJP Gorzów Wlkp.) 
Trenerzy: Teodor Mollov, Edyta Koryzna, Konrad Budka. Fizjoterapeuta: Jacek Hernik. Kierownik ekipy: Wojciech Chomicz

LEKKOATLETYKA
Przemysław Adamski (Politechnika Gdańska, WKS Flota Gdynia) 
Lidia Augustyniak (WSB Toruń, MKL Toruń) 
Iga Baumgart (UKW Bydgoszcz, BKS Bydgoszcz) 
Mateusz Borkowski (WSS Łódź, RKS Łódź) 
Konrad Bukowiecki (WSP Szczytno, PKS Gwardia Szczytno) 
Hubert Chmielak (AWFiS Gdańsk, AZS AWFiS Gdańsk) 
Kamila Ciba (AWF Poznań, AZS Poznań) 
Damian Czykier (Politechnika Warszawska, KS Podlasie Białystok) 
Martyna Dąbrowska (Politechnika Białostocka, UKS 19 Bojary Białystok) 
Patryk Dobek (Uniwersytet Szczeciński, SKLA Sopot) 
Kajetan Duszyński (Politechnika Łódzka, AZS Łódź) 
Paweł Fajdek (WSEwS Warszawa, Agros Zamość) 
Joanna Fiodorow (WSWFiT Białystok, AZS Poznań) 
Agata Forkasiewicz (UM Wrocław, AZS AWF Wrocław) 
Martyna Galant (UP Poznań, AZS Poznań) 
Aleksandra Gaworska (AWF Kraków, AZS AWF Kraków)
Paulina Guba (AWFiS Gdańsk, OKS Start Otwock) 
Eryk Hampel (AWF Poznań, AZS Poznań) 
Małgorzata Hołub (Politechnika Koszalińska, KL Bałtyk Koszalin) 
Andrzej Jaros (UMCS Lublin, AZS UMCS Lublin) 
Mateusz Jerzy (SGH Warszawa, AZS AWF Warszawa) 
Paulina Kaczyńska (Uniwersytet Szczeciński, WMLKS Pomorze Stargard) 
Grzegorz Kalinowski (UMK Toruń, MKL Toruń) 
Klaudia Kardasz (Politechnika Opolska, KS Podlasie Białystok) 
Norbert Kobielski (UKW Bydgoszcz, MKS Inowrocław) 
Małgorzata Kołdej (UMCS Lublin, AZS UMCS Lublin) 
Karolina Kołeczek (AWF Kraków, MUKS Wisła Junior Sandomierz) 
Malwina Kopron (UMCS Lublin, AZS UMCS Lublin) 
Matylda Kowal (Uniwersytet Rzeszowski, CWKS Resovia Rzeszów) 
Dariusz Kowaluk (UKSW Warszawa, AZS AWF Warszawa) 
Marcin Krukowski (WSFiZ Warszawa, KS Warszawianka) 
Artur Kuciapski (WSEwS Warszawa, AZS AWF Warszawa) 
Joanna Linkiewicz (AWF Wrocław, AZS AWF Wrocław) 
Paulina Mikiewicz-Łapińska (WSWFiT Białystok, KS Podlasie Białystok) 
Piotr Mitka (AGH Kraków, AZS AWF Kraków) 
Ewa Ochocka (AWF Wrocław, AZS AWF Wrocław) 
Rafał Omelko (AWF Wrocław, AZS AWF Wrocław) 
Michał Pietrzak (AWF Katowice, AZS AWF Katowice) 
Kamila Przybyła (WSG Bydgoszcz, CWZS SL Zawisza Bydgoszcz) 
Michał Rozmys (Uniwersytet Szczeciński, UKS Barnim Goleniów) 
Przemysław Słowikowski (AWFiS Gdańsk, WKS Flota Gdynia) 
Robert Sobera (AWF Wrocław, AZS AWF Wrocław) 
Bartłomiej Stój (Politechnika Opolska, AZS Politechnika Opolska) 
Jakub Szyszkowski (AWF Wrocław, WKS Śląsk Wrocław) 
Justyna Śmietanka (UKSW Warszawa, AZS AWF Warszawa) 
Justyna Święty (AWF Katowice, AZS AWF Katowice) 
Marcelina Witek (AWFiS Gdańsk, KS Polanik Piotrków Tryb.) 
Patrycja Wyciszkiewicz (UE Poznań, AZS Poznań) 
Daria Zabawska (Politechnika Białostocka, KS Podlasie Białystok) 
Artur Zaczek (WSHiU Poznań, AZS Poznań) 
Karolina Zagajewska (Uniwersytet Łódzki, AZS Łódź) 
Krystian Zalewski (Uniwersytet Szczeciński, UKS Barnim Goleniów) 
Grzegorz Zimniewicz (PWSZ Leszno, UKS Achilles Leszno) 
Trenerzy: Henryka Blausz, Dariusz Bontruk, Ireneusz Bukowiecki, Jacek Kostrzeba, Jolanta Kumor, Aleksander Matusiński, Tadeusz Osik, Marek Rożej, Krzysztof Węglarski, Przemysław Piotr Zabawski. Kierownik ekipy: Lech Leszczyński. Sztab medyczny: Zbigniew Pijarczyk, Piotr Bursiewicz, Radosław Hojszyk, Filip Mordaka

ŁUCZNICTWO
Maciej Fałdziński (UJK Kielce, Stella Kielce) 
Adam Jurzak (Politechnika Wrocławska, GLKS Unia Pielgrzymka) 
Łukasz Przybylski (Politechnika Śląska Gliwice, A3D Toszek) 
Joanna Rząsa (AWF Kraków, LKS Łucznik Żywiec) 
Mariya Shkolna (AWF Kraków, LKS Łucznik Żywiec) 
Kacper Sierakowski (Politechnika Warszawska, SŁ Marymont Warszawa) 
Magdalena Śmiałkowska (Uniwersytet Łódzki, Społem Łódź) 
Sylwia Zyzańska (AWF Kraków, LKS Łucznik Żywiec)
Trenerzy: Henryk Jurzak, Jacek Maciaszek

PODNOSZENIE CIĘŻARÓW
Przemysław Budek (WSKFiT Pruszków, UKS Impuls Warszawa) 
Monika Dzienis (UE Wrocław, UKS Talent Wrocław) 
Adrian Pawlicki (AJD Częstochowa, AZS AJD Częstochowa) 
Patrycja Piechowiak (AWF Poznań, LKS Budowlani Nowy Tomyśl) 
Szymon Rotnicki (Politechnika Częstochowska, AZS AJD Częstochowa) 
Damian Szczepanik (AJD Częstochowa, AZS AJD Częstochowa) 
Katarzyna Kraska (AWF Wrocław, KPC Górnik Polkowice) >> rezygnacja ze startu
Trenerzy: Jarosław Sacharuk, Paulina Szyszka

PŁYWANIE
Rafał Bugdol (AWF Katowice, AZS AWF Katowice) 
Justyna Burska (UWM Olsztyn, AZS UWM Olsztyn) 
Joanna Cieślak (WSPiA Poznań, KS Warta Poznań) 
Konrad Czerniak (UMCS Lublin, AZS UMCS Lublin) 
Anna Dowgiert (WSPiA Poznań, KS Warta Poznań) 
Damian Goździk (Politechnika Poznańska, KS Warta Poznań) 
Kalina Gralewska (AWF Warszawa, Warszawianka Wodny Park) 
Milena Karpisz (Politechnika Łódzka, UKS Piątka Konstantynów Łódzki) 
Kacper Majchrzak (WSPiA Poznań, KS Warta Poznań) 
Klaudia Naziębło (Virginia Polytechnic Institute and State University, MKS Juvenia Wrocław) 
Krzysztof Pielowski (UWM Olsztyn, MTP Kormoran Olsztyn) 
Tomasz Polewka (AWF Katowice, AZS AWF Katowice) 
Michał Poprawa (AWF Katowice, AZS AWF Katowice) 
Paweł Sendyk (University of California, MKP Szczecin) 
Marcin Stolarski (WSPiA Poznań, KS Warta Poznań) 
Dominika Sztandera (AWF Wrocław, MKS Juvenia Wrocław) 
Dawid Szwedzki (SWPS UH-S Wrocław, WKS Śląsk Wrocław) 
Alicja Tchórz (UE Wrocław, MKS Juvenia Wrocław) 
Filip Wypych (Politechnika Łódzka, AZS Łódź) 
Mateusz Wysoczyński (AWF Kraków, AZS AGH Kraków) 
Joanna Zachoszcz (UWM Olsztyn, AZS UWM Olsztyn) 
Paula Żukowska (ASP Wrocław, WKS Śląsk Wrocław)
Trenerzy: Maciej Hampel, Jacek Puciło, Jakub Karpiński, Michał Szymański, Grzegorz Widanka. Fizjoterapeuta: Filip Lysko

SKOKI DO WODY
Kacper Lesiak (Politechnika Rzeszowska, ZKS Stal Rzeszów) 
Andrzej Rzeszutek (Politechnika Rzeszowska, ZKS Stal Rzeszów)
Trener: Andrzej Kozdrański. Fizjoterapeuta: Piotr Kmiotek

SZERMIERKA
Floret:
Bartosz Cegielski (AWF Poznań, AZS AWF Poznań) 
Julia Chrzanowska (UAM Poznań, AZS UAM Poznań) 
Louis De Bazelaire De Boucheporn (The London School of Economics and Political Science, AZS AWF Warszawa) 
Martyna Jelińska (WSB Toruń, TKS-T Budowlani Toruń) 
Hanna Łyczbińska (UAM Poznań, AZS UAM Poznań) 
Jakub Surwiłło (AWF Warszawa, AZS AWF Warszawa) 
Maxime Tarasiewicz (DSW Wrocław, KS Wrocławianie Wrocław) 
Julia Walczyk (UAM Poznań, AZS UAM Poznań) 
Szabla:
Mikołaj Grzegorek (WSEwS Warszawa, MUKS Victor Warszawa) 
Jakub Jaskot (WSB Toruń, AZS Poznań) 
Krzysztof Kaczkowski (WSZOP Katowice, ZKS Sosnowiec) 
Katarzyna Kędziora (AWF Poznań, AZS Poznań) 
Martyna Komisarczyk (AWF Warszawa, AZS AWF Warszawa) 
Jakub Ociński (AWF Katowice, AZS AWF Katowice) 
Marta Puda (UE Katowice, TMS Sosnowiec) 
Angelika Wątor (WSH Sosnowiec, ZKS Sosnowiec) 
Szpada:
Maciej Bielec (AWF Wrocław, KS Szpada Wrocław) 
Filip Broniszewski (AWF Wrocław, AZS AWF Wrocław) 
Daniel Marcol (Politechnika Wrocławska, KS Szpada Wrocław) 
Kamila Pytka (SGGW Warszawa, AZS AWF Warszawa) 
Barbara Rutz (Politechnika Wrocławska, KS Szpada Wrocław) 
Martyna Swatowska (AWF Katowice, AZS AWF Katowice) 
Jan Wenglarczyk (AWF Katowice, AZS AWF Katowice) 
Aleksandra Zamachowska (Krakowska Akademia Kraków, TS Wisła Kraków)
Trenerzy: Piotr Bortel, Ryszard Czaja, Tomasz Dominik, Piotr Kantorski, Mariusz Kosman, Włodzimierz Węcławek. Fizjoterapeuta: Michał Roszak

TAEKWONDO OLIMPIJSKIE
Patrycja Adamkiewicz (AWF Warszawa, AZS AWF Warszawa) 
Anika Godel-Chełmecka (AWF Warszawa, AZS Poznań) >> kontuzja, rezygnacja ze startu
Karol Hołubowicz (AWF Warszawa, AZS AWF Warszawa) 
Bartosz Kołecki (UAM Poznań, AZS Poznań) 
Aleksandra Kowalczuk (AWF Poznań, AZS Poznań) 
Aleksandra Krzemieniecka (WSEwS Warszawa, AZS AWF Warszawa) 
Magdalena Leporowska (WSHiU Poznań, AZS Poznań) 
Jarosław Mecmajer (AWF Poznań, AZS Poznań) 
Mateusz Nowak (AWF Warszawa, AZS AWF Warszawa) 
Hanna Okoniewska (AWF Poznań, AZS Poznań) 
Justyna Pałaszewska (OSW Olsztyn, AKS OSW Start Olsztyn) 
Jakub Posadzy (AWF Warszawa, UKS TKD Kórnik) 
Mikołaj Szaferski (UAM Poznań, AZS Poznań)
Trenerzy: Waldemar Łakomy, Wojciech Pyzel. Fizjoterapeuta: Natalia Skwarek-Paradowska

TENIS
Paulina Czarnik (AWF Katowice, KS Górnik Bytom) 
Kamil Gajewski (Uczelnia Łazarskiego Warszawa, Sopot Tenis Klub) 
Justyna Jegiołka (WSZiA Opole, UKS Smecz Leśnica) 
Piotr Matuszewski (Collegium Da Vinci Poznań, AZS Poznań) 
Szymon Walków (AWF Wrocław, Redeco Wrocław)
Trener: Michał Kolarczyk

TENIS STOŁOWY
Natalia Bajor (WSZiA Opole, AZS UE Wrocław) 
Michał Bańkosz (UE Wrocław, Dartom Bogoria Grodzisk Wlkp.)
Piotr Chodorski (PWSZ Wałbrzych, KS Spójnia Warszawa) 
Paweł Fertikowski (PWSZ Wałbrzych, Dekorglass Działdowo) 
Klaudia Kusińska (WSTS Warszawa, GLKS Nadarzyn) 
Roksana Załomska (AJD Częstochowa, AZS AJD Częstochowa) 
Patryk Zatówka (AWFiS Gdańsk, Kolping Frac Jarosław)
Trenerzy: Tadeusz Czułno, Miłosz Przybylik

POLSKA MISJA UNIWERSJADOWA
Szef misji: Alojzy Nowak
Kierownictwo misji: Tomasz Szponder, Bartłomiej Korpak, Tomasz Wróbel, Stanisław Petka, Paweł Witkowski
Biuro misji: Oskar Rosa, Marek Szlachta, Piotr Majsak, Marta Dalecka, Paweł Markiewicz, Artur Słomka
Zespół medyczny: Renata Komisarska, Magdalena Wołowiec, Władysław Wierzejski
Biuro prasowe: Paweł Hochstim, Paweł Skraba, Aleksandra Leszczyńska, Michał Grabowski

Wyjazd na uniwersjadę jest finansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Głównym sponsorem akademickiej reprezentacji Polski jest PKN ORLEN. Partnerami akademickiej reprezentacji Polski są miasto stołeczne Warszawa oraz marka Dare2b - producent odzieży sportowej. Patronem medialnym jest Onet.pl.

 

Share
Michał Grabowski

Biuro Prasowe Polskiej Misji Uniwersjadowej.
Administrator i redaktor strony uniwersjada.pl.
Masz pytania? Pisz:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dane kontaktowe

  • Kredytowa 1A, Warszawa, Polska
  • +48 22 849 71 36 kom. +48 513 066 210

Oficjalna strona akademickiej reprezentacji Polski na XXIX Letnią Uniwersjadę Taipei 2017

XXIX Letnia Uniwersjada

29. Letnia Uniwersjada odbywa się w Taipei. Do zdobycia będzie 270 kompletów medali w 22 dyscyplinach. Dla potrzeb uniwersjady przygotowano blisko 80 obiektów sportowych. Spodziewany jest udział ponad 12 tys. sportowców z ponad 150 krajów. Polska wystawi blisko 200-osobową reprezentację, która wystartuje w 14 dyscyplinach.