Ceremonia flagowa

 

Polska flaga już powiewa w wiosce uniwersjadowej w Tajpej. W środę wieczorem odbyła się ceremonia przywitania polskiej reprezentacji w stolicy Tajwanu. Razem z biało-czerwoną, na maszty w wiosce wciągnięto flagi czterech innych państw – Australii, Brazylii, Filipin i Niemiec. W imieniu polskiej reprezentacji oficjalnie przywitany został szef ekipy prof. Alojzy Nowak.m29. Letnia Uniwersjada w Tajpej rozpocznie się oficjalnie w sobotę, choć już w piątek ruszą turnieje piłki nożnej, a dzień później swoje starty rozpoczną Polacy – na początek w gimnastyce. Kolejni Polacy pojawią się na uniwersjadowych arenach w niedzielę.

Wszystkim dziękujemy za udział i stworzenie fantastycznej atmosfery. Jesteście najlepsi! Przed nami jeszcze tylko Ceremonia Otwarcia i rozpoczynamy boje o medale!

Galeria zdjęć z tego wydarzenia jest dostępna na stronie [TUTAJ] lub na portalu społecznościowym [TUTAJ]

 Poniżej krótka relacja wideo z dzisiejszej ceremonii.

 

Share
Michał Grabowski

Biuro Prasowe Polskiej Misji Uniwersjadowej.
Administrator i redaktor strony uniwersjada.pl.
Masz pytania? Pisz:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dane kontaktowe

  • Kredytowa 1A, Warszawa, Polska
  • +48 22 849 71 36 kom. +48 513 066 210

Oficjalna strona akademickiej reprezentacji Polski na XXIX Letnią Uniwersjadę Taipei 2017

XXIX Letnia Uniwersjada

29. Letnia Uniwersjada odbywa się w Taipei. Do zdobycia będzie 270 kompletów medali w 22 dyscyplinach. Dla potrzeb uniwersjady przygotowano blisko 80 obiektów sportowych. Spodziewany jest udział ponad 12 tys. sportowców z ponad 150 krajów. Polska wystawi blisko 200-osobową reprezentację, która wystartuje w 14 dyscyplinach.