Konrad Czerniak chorążym reprezentacji

Konrad Czerniak będzie chorążym akademickiej reprezentacji Polski podczas ceremonii otwarcia 29. Letniej Uniwersjady w Tajpej. Uroczystość odbędzie się w sobotę o godz. 12 czasu polskiego.

– Bardzo się z tego cieszę, bo to wielkie wyróżnienie. Zawsze obserwowałem chorążych na igrzyskach olimpijskich, zresztą kiedyś flagę niósł mój były trener. Myślę, że to jest chwila, którą pamięta się do końca życia – mówi Czerniak. Polski pływak nie obawia się tzw. klątwy chorążego i może słusznie, bo występuje ona tylko na igrzyskach olimpijskich. – Hmmm, może teraz będę się nad tym zastanawiać? Oczywiście żartuję, jak ktoś jest dobrze przygotowany to to nie ucieknie – dodaje Czerniak.

 

 

Zapraszamy do odsłuchania wypowiedzi Konrada:

Michał Grabowski

Biuro Prasowe Polskiej Misji Uniwersjadowej.
Administrator i redaktor strony uniwersjada.pl.
Masz pytania? Pisz:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dane kontaktowe

  • Kredytowa 1A, Warszawa, Polska
  • +48 22 849 71 36 kom. +48 513 066 210

Oficjalna strona akademickiej reprezentacji Polski na XXIX Letnią Uniwersjadę Taipei 2017

XXIX Letnia Uniwersjada

29. Letnia Uniwersjada odbywa się w Taipei. Do zdobycia będzie 270 kompletów medali w 22 dyscyplinach. Dla potrzeb uniwersjady przygotowano blisko 80 obiektów sportowych. Spodziewany jest udział ponad 12 tys. sportowców z ponad 150 krajów. Polska wystawi blisko 200-osobową reprezentację, która wystartuje w 14 dyscyplinach.