AZS najlepszą federacją na świecie

Dzień przed rozpoczęciem 29. Letniej Uniwersjady polska reprezentacja zdobyła już pierwszy sukces – na gali organizowanej przez FISU (Światową Federację Sportu Studenckiego) Akademicki Związek Sportowy otrzymał nagrodę najlepiej działającej federacji w sezonie 2016/2017.

– Muszę przyznać, że to bardzo miłe wyróżnienie. To jest nagroda za wiele lat pracy wielu ludzi, czy to w zarządzie głównym, czy w lokalnych AZS, czy wreszcie sportowców i trenerów – mówił prezes Zarządu Głównego AZS prof. Alojzy Nowak kilka chwil po tym, jak z rąk prezydenta FISU Olega Matytsina odebrał efektowną statuetkę.

AZS to największe stowarzyszenie sportowe w Polsce i jednocześnie największa organizacja akademicka. AZS powstał w Krakowie w 1909 roku i stamtąd rozprzestrzenił się na wszystkie ośrodki akademickie w kraju. Obecnie ma ok. 42 tys. członków zrzeszonych w ponad 250 klubach i trenujących w ok. 3 tys. sekcji sportowych. – Mówimy studentom, że jak chcą być dobrze ukształtowanymi ludźmi to oprócz nauki powinni uprawiać sport – mówi Bartłomiej Korpak, sekretarz generalny AZS.

Poniżej materiał wideoz  momentu wręczenia nagrody dla najlepszej akademickiej federacji na świecie podczas wczorajszej 3 Gali FISU. 

 

Share
Michał Grabowski

Biuro Prasowe Polskiej Misji Uniwersjadowej.
Administrator i redaktor strony uniwersjada.pl.
Masz pytania? Pisz:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dane kontaktowe

  • Kredytowa 1A, Warszawa, Polska
  • +48 22 849 71 36 kom. +48 513 066 210

Oficjalna strona akademickiej reprezentacji Polski na XXIX Letnią Uniwersjadę Taipei 2017

XXIX Letnia Uniwersjada

29. Letnia Uniwersjada odbywa się w Taipei. Do zdobycia będzie 270 kompletów medali w 22 dyscyplinach. Dla potrzeb uniwersjady przygotowano blisko 80 obiektów sportowych. Spodziewany jest udział ponad 12 tys. sportowców z ponad 150 krajów. Polska wystawi blisko 200-osobową reprezentację, która wystartuje w 14 dyscyplinach.